sim
geberit produkcja
Wiadomości Miasto Koło Półkolonie w kolskim OREWie

Półkolonie w kolskim OREWie

09-08-2017 12:15 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 2,547 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Półkolonie w kolskim OREWie
1 sierpnia, już od rana w gościnnych murach Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno – Wychowawczego w Kole słychać radosne głosy, to półkoloniści nie mogą się doczekać kolejnych półkolonii integracyjnych pełnych atrakcji. Gry i zabawy z rówieśnikami, wycieczka, basen, zajęcia plastyczne, sportowe, filmowe, muzyczne, konkursy, turnieje… Tu nikt nie ma szansy nawet na chwilę nudy.

Podczas półkolonii integracyjnych dzieci w czasie wakacji mają okazję bawić się z rówieśnikami, również niepełnosprawnymi, rozwijają swoje talenty uczestnicząc w licznych zajęciach i oczywiście wypoczywając, a wszystko pod czujnym okiem profesjonalnej kadry pedagogicznej.

Półkoloniści uczestniczyli w wycieczce do Kujawsko – Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce, uczestniczyli również w warsztatach muzycznych „Muzyka i obraz” prowadzonych przez Jacka Dziedziczka oraz wyjście do miejskiej pływalni. Odwiedziły nas również alpaki „Mrozo” i „Izo” z Alpakarni P&M Pietrzykowscy z Szyszyńskich Holendrów. Zwierzęta przeniosły nas w bajkowy świat piratów. Odbyliśmy z nimi wirtualną podróż na Karaiby.

Uczestnicy konkurowali w zabawach sportowych boccia, gra w kapsle, gra w tenisa stołowego. Koloniści mogli również korzystać z przygotowanych przez kadrę OREW licznych atrakcji muzycznych i plastycznych umilających wakacyjny czas. Nadmiar energii dzieci wykorzystywały na zajęciach sportowych oraz muzyczno – ruchowych. W wolnych chwilach korzystały również z placu zabaw.

Dopełnieniem wszystkich atrakcji była wymarzona słoneczna pogoda. Półkolonie z całą pewnością dały wiele okazji do integracji i przełamywania barier i lęków przez osoby niepełnosprawne, które z pomocą wsparcia ze strony wszystkich uczestników pokonywały nawet lęk wysokości, lęk przed zwierzętami i uczyły się samodzielności, czując się jednocześnie bezpiecznie w kameralnej grupie osób, z którymi, na co dzień spotykają się na szkolnym korytarzu. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku terapii dzieci z autyzmem, które były obecne w grupie półkolonijnej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!