sim
Artbud
Wiadomości Na sygnale Policyjna akcja "Bezpieczny Weekend - sierpniowy weekend"

Policyjna akcja "Bezpieczny Weekend - sierpniowy weekend"

10-08-2017 08:24 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 2,937 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Policyjna akcja
Foto:archiwum e-kolo
Przed nami wydłużony weekend sierpniowy. Od 11 do 15 sierpnia kolscy policjanci włączą się w ogólnopolskie działania "Bezpieczny weekend – sierpniowy weekend". W tym czasie na drogach naszego powiatu pojawią się wzmożone kontrole, podczas których mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, sprawdzać stan trzeźwości i stan techniczny pojazdów, a także sposób przewożenia dzieci.

W piątek, 11 sierpnia br. Policja rozpocznie akcę „Bezpieczny weekend - sierpniowy weekend”. Kolscy policjanci włączą się w ogólnopolskie działania mające na celu dbałość o bezpieczeństwo na drogach w całym kraju podczas wydłużonego sierpniowego weekendu. Działania będą trwały do wtorku 15 sierpnia.

W najbliższy weekend należy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach, a co się z tym wiąże - większego zagrożenia zdarzeniami, dlatego kolscy policjanci będą realizować wzmożone działania kontrolne. Na terenie całego powiatu kolskiego w czasie całego weekendu pojawi się więcej patroli z Wydziału Ruchu Drogowego, wspomaganych przez innych funkcjonariuszy z pionu prewencyjnego.  Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na wszystkie te wykroczenia, które prowadzą do wystąpienia zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze zapowiadają zero tolerancji dla faktów przekraczania dozwolonych prędkości, prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości, niewłaściwego wykonywania manewrów, a w szczególności wyprzedzania, bo to właśnie one niezmiennie są najczęstszą przyczyną wypadków drogowych, szczególnie tych tragicznych w skutkach.

Pamiętajmy jednak, że bezpieczeństwo podczas jazdy w dużej mierze zależy od nas samych. Nasilone kontrole policyjne mają nam przypominać o tym, by nie szarżować na drogach.
Nie zapominajmy, że podczas jazdy odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale również innych uczestników ruchu drogowego.
Apelujemy do wszystkich kierowców o szczególną rozwagę, zachowanie rozsądku, a przede wszystkim o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pod żadnym pozorem nie wsiadajmy za kierownicę po wcześniejszym spożyciu alkoholu. Przed wyjazdem w trasę przypominamy też kilka zasad:

* sprawdźmy stan techniczny pojazdu, jego wyposażenie (trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę) oraz niezbędne dokumenty (prawo jazdy, ważne ubezpieczenie OC oraz dowód rejestracyjny z aktualnymi badaniami technicznymi),
* zawsze korzystajmy z pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci,
* przestrzegajmy ograniczeń prędkości, dostosujmy ją do panujących warunków atmosferycznych i drogowych,
* pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania, szczególnie wobec pieszych i kierujących jednośladami - oni nie zawsze są widoczni na drodze,
* wyruszając w dłuższą trasę, zaplanujmy sobie przerwy, by móc przez całą podróż zachować właściwą koncentrację,
* bądźmy wypoczęci, zrelaksowani, a przede wszystkim trzeźwi.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!