R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Urząd Miejski w Kole

Ruszyły nabory wniosków w ramach programu "PIECYK 2017"

23-08-2017 08:17 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 7,692 | Komentarzy: 0

Urząd Miejski w Kole informuje mieszkańców o możliwości przystąpienia do Programu Priorytetowego pn.: "PIECYK 2017" Wymiana źródła ciepła w budynkach jednorodzinnych i lokalach mieszkalnych "PIECYK 2017", organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Foto:
R E K L A M A

Beneficjentami tego programu są wyłącznie osoby fizyczne. Celem programu jest poprawa efektywności energetycznej w sektorze mieszkaniowym poprzez modernizację bądź wymianę źródła ciepła w budynkach jednorodzinnych lub lokalach mieszkalnych na obszarze województwa wielkopolskiego. Konsekwencją tych działań będzie ograniczenie emisji dwutlenku węgla. Na realizację celu tego programu przeznaczono kwotę w wysokości do 5.000.000,00 zł. Program będzie realizowany w latach 2017-2020, jednak umowy pożyczki z możliwością umorzenia do 40% zawierać będzie można tylko do końca 2018 r. Pożyczki udziela sam WFOŚiGW w Poznaniu, a nie bank komercyjny. Przedsięwzięcie może dotyczyć m.in. zakupu i montażu kotłów olejowych, kotłów gazowych, kotłów gazowo-olejowych, ogrzewania elektrycznego, wymiennika węzła cieplnego, kotłów na paliwa stałe – ale te muszą posiadać certyfikat zgodności z normą PN-EN 303-5:2012.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu ogłosił nabory wniosków w dniu 16.08.2017 r. i przyjmuje obecnie wnioski. Ocena wniosków prowadzona jest według kolejności złożenia. Formularz wniosku oraz szczegółowe informacje na temat programu, regulaminu i niezbędnych pozostałych dokumentów do wniosku zawarte są na stronie: http://www.wfosgw.poznan.pl/oferta-finansowania/osoby-fizyczne/.

Informacji w zakresie Programów Priorytetowych dla osób fizycznych udzielają pracownicy działu Funduszy Europejskich, których numery telefonów również zostały zamieszczone na powyższej stronie. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z programem na wskazanej stronie i korzystania ze środków, które oferuje nam projekt.

R E K L A M A

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze