R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Czy Zalew Ruszkowski powinien zostać zamieniony w kąpielisko?

02-09-2017 13:32 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 20,824 | Komentarzy: 25

Trwa gorąca dyskusja wśród mieszkańców nad tym, czy miasto powinno inwestować a zarazem skorzystać z możliwości dofinansowania na przekształcenie Zalewu Ruszkowskiego w miejsce rekreacji i wypoczynku. Postanowiliśmy poruszyć ten temat, aby mieszkańcy mogli wyrazić swoje zdanie.
Foto:Mapy google
R E K L A M A

Na ostatniej Sesji Rady Miasta po długiej dyskusji radni odrzucili inicjatywę Burmistrza i Urzędu, aby powalczyć o dofinansowanie na inwestycję, która miałaby zamienić potocznie zwany "kanałek" na miejsce rekreacji dla mieszkańców Koła. Radni wyrazili swoją dezaprobatę wskazując na to, że obecnie są inne potrzeby do zrealizowania i stworzenie w tym miejscu kąpieliska to tylko mrzonki i marzenia Burmistrza. Co zakładał projekt, na który można było pozyskać do 85% zwrotu poniesionych kosztów? M.in. budowę plaży, kąpieliska, altan piknikowych z ławkami i stołami, pomostów dla wędkarzy, duży pomost drewniany, toalety, 32 miejsca parkingowe, plac dla gastronomii itp. Wiele pracy wymagałaby również poprawa samej jakości wody, aby można było ubiegać się o pozwolenie Stacji Sanitarn-Epidemiologicznej. Samo dostosowanie wody trwałoby długi okres czasu i wymagałoby zastosowanie zaawansowanych technologii. Koszt inwestycji to jak podano w dokumentacji 1 786 489,43zł.

Miasto Koło nie ma posiada takiego kąpieliska. Kolanie w okresie letnim korzystają z kąpieliska w Lipinach, Przykonie, Ślesinie lub Term Uniejowskich. Radni wyrazili już swoje zdanie podczas ostatniej sesji, teraz prosimy naszych czytelników o komentarze i dyskusję nad powyższym projektem.

Czy powinien zostać zrealizowany, czy jednak miejsce to powinno zostać w obecnym stanie a korzystać z niego mają tylko wędkarze, którzy od wielu lat dbają o akwen i jego otoczenie.

Czekamy na opinię naszych mieszkańców, co według Was powinny zrobić władze miasta?

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (25) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

x Zamknij reklamę