sim
kdf
Wiadomości Miasto Koło ROZPOCZĘCIE BUDOWY BASENU

ROZPOCZĘCIE BUDOWY BASENU

06-09-2010 17:11 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 17,444 | Komentarzy: 11
ROZPOCZĘCIE BUDOWY BASENU
Foto:
zacisze
Mamy dla Państwa miłą i długo oczekiwaną wiadomość. Kryta pływalnia dzisiaj rozpoczyna swą egzystencję w naszym mieście.
Po przekazaniu przez burmistrza miasta Koła placu budowy wyłonionemu w drodze przetargu wykonawcy – Konsorcjum „Jedynka Budownictwo” z Poznania i PUHP Maxi-Star Konstruktor ZPCh z Obornik 6 września rozpoczęły się prace przygotowawcze do rozpoczęcia robót na budowie miejskiej krytej pływalni w Kole. Na placu budowy przy ul. Kolejowej (przy Szkole Podstawowej nr 5 i Gimnazjum nr 2) pojawił się ciężki sprzęt budowlan

Wielkość prac zaplanowanych do wykonania w bieżącym roku na budowie kolskiego basenu wynosi kwotę 7 660 516 zł. Natomiast całość kosztów budowy miejskiej krytej pływalni w Kole wynosi 16 895 767, 84 zł. Zakończenie budowy przewidywane jest na rok 2011.

Teren, na którym zostanie pobudowana w latach 2010-2011 kryta pływalnia znajduje się przy ul. Kolejowej na działce pomiędzy szkołą podstawową i gimnazjum, a Zespołem Szkół Technicznych.

W skład krytej pływalni wejdą następujące zespoły pomieszczeń:

-strefa wejścia (wiatrołap, hol główny z szatnią ogólną, kasami, częścią gastronomiczną i komunikacyjną oraz część administracyjna, sala zabaw dla dzieci, toalety ogólnodostępne i pomieszczenia ochrony obiektu, łącznik z budynkiem gimnazjum i szkoły podstawowej z windą osobową oraz bezpośrednie dojście na widownię)

–część szatniowo-socjalna (szatnie i przebieralnie na 69 osób, sanitariaty, natryski)

–hala basenowa (basen sportowy 25x12,5 metra i głębokości od 1,2 metra do 1,8 metra z reflektorami oświetleniowymi dającymi efekty iluminacji podwodnej, słupkami startowymi i ścianką do nawrotów oraz podnośnikiem dla osób niepełnosprawnych, basen rekreacyjny do nauki pływania o powierzchni 96 m 2 wraz z atrakcjami: ławka rurowa z masażem powietrznym, przeciwprąd, masaż karku szeroki, masaż ścienny i gejzer powietrzny, dwie wanny do hydromasażu na 6 osób każda o średnicy 2 metry, brodzik dla małych dzieci z atrakcjami: mała zjeżdżalnia „Słoń” i zabawka wodna tryskająca wodą „Pingwin”, rurowa zjeżdżalnia wodna o długości 70 metrów z wanną hamowną, trybuny na 102 osoby)

-strefa SPA (pomieszczenie masażu, pomieszczenie rehabilitacyjne, solarium, zespół saun: sauna sucha, łaźnia parowa, stanowisko do hydromasażu, natrysk wrażeń, natrysk wachlarzowy)

-kręgielnia (kręgielnia 4 torowa z częścią gastronomiczną, zapleczem szatniowym i sanitarnym)

-zaplecze technologiczne (pomieszczenia węzła cieplnego z Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej w Kole, pomieszczenia filtrów, pomp, stacji uzdatniania wody, pomieszczenia na chemię basenową z wejściem z zewnątrz, zbiorników wyrównawczych, wentylatorni, przyłącze wody, pomieszczenia rozdzielni głównej, pomieszczenia szatniowe dla obsługi basenu wraz z częścią sanitarną, pomieszczenie warsztatowe, podbasenie – obejście wokół niecek basenowych)

Obiekt tak zaprojektowano, aby właściwie połączyć poszczególne części pływalni i zapewnić jak najlepsze wykorzystywanie poszczególnych pomieszczeń, co ma sprzyjać stworzeniu centrum sportów wodnych i rekreacji w Kole. Warto dodać, iż obiekt jest w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych zarówno pływających (dwa zespoły szatniowo-sanitarne całkowicie przystosowane dla osób niepełnosprawnych) jak i kibicujących (dostępność trybun). Projekt zakłada także wybudowanie dwóch wjazdów z ul. Kolejowej oraz parkingi na 106 miejsc postojowych, w tym 3 miejsca dla autokarów.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (11)
~sebastian koło 15-09-2010 12:23
wybudują basen super-tylko dla kogo ten basen????Tylko dla firm chyba ....wybudowali hale przy szkole nr.1 i co>>>chciałem skorzystać to mi pani dyrektor powiedziała że nie mam szans poniewaz mają wykupione zakłady pracy.i po co ta hala i dla kogo.Przecież też chciałem zapłacić ale wszedzie jest korupcja.
| Zgłoś do usunięcia
~White Legion 09-09-2010 18:58
Od początku byłem sceptyczny budowie tego basenu w tym miejscu, chodz są oczywiście plusy i minusy tego ale w moim mniemaniu więcej jest minusów. Co do nazywanie ZST, zawodówką to nie ma co się bulwersować itp. Ja także kończyłem dwa lata temu technikum w "Zecie" i też nazywam to potocznie. Więc nie mam co się bulwersować i obrażać ;)
| Zgłoś do usunięcia
~xx 09-09-2010 13:56
jumper masz racje! To jest Zespół Szkół TECHNICZNYCH! ale widocznie niektórzy nie potafią tego zakapować... A basen w Kole to bardzo dobra rzecz ;)
| Zgłoś do usunięcia
~Krzych 09-09-2010 10:40
pewno przy wykopach znajda kości żydów i po basenie. Tak było przy Domu Kultury.Nie cieszmy się na zapas.
| Zgłoś do usunięcia
~maćko 08-09-2010 22:26
O, widzę, że posty znikają (są usuwane). Świetnie to świadczy o prowadzących portal!
| Zgłoś do usunięcia
~jumper 08-09-2010 07:58
sam jestes zawodowka!!! To jest Zespół Szkół Technicznych i naucz sie tego, chyba ze to za trudne!!!
| Zgłoś do usunięcia
~fun 07-09-2010 13:13
no wkońcu sie coś ruszyło..!
| Zgłoś do usunięcia
~ewa 07-09-2010 09:23
zawsze to była, jest i będzie zawodówka - tak wszyscy ją nazywają, a jak powiesz zespół szkół technicznych to nikt nie będzie wiedział o co chodzi.
| Zgłoś do usunięcia
~wściekły janusz 06-09-2010 18:07
Będzie na co patrzeć na lekcjach : D
| Zgłoś do usunięcia
~ewa 06-09-2010 18:00
no i jaki piękny początek września w naszym mieście - nie licząc oczywiście pogody.
| Zgłoś do usunięcia
~MN 06-09-2010 17:27
dziś także ruszyła budowa orlika przy LO ;)
| Zgłoś do usunięcia