sim
Artbud
Wiadomości Kultura i rozrywka Wesele czytali również w Grzegorzewie

Wesele czytali również w Grzegorzewie

06-09-2017 12:11 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 2,325 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Wesele czytali również w Grzegorzewie
W Grzegorzewie 2 września, w Przedszkolu Gminnym miłośnicy czytelnictwa mieli okazję wysłuchać fragmentów "Wesela" S. Wyspiańskiego. Czytanie poprzedziło wejście na salę młodej pary, której charakteryzacja wprowadziła uczestników w klimat dramatu. Następnie para młodych zaprosiła zaproszonych gości na "Wesele".

W trakcie czytania towarzyszyła nam muzyka ludowa wprowadzająca w atmosferę dramatu. Wyczyn to nie lada przeczytać łamańca językowego, pisanego staropolszczyzną, ale przyznać trzeba, że wszyscy stanęli na wysokości zadania i w rezultacie z widowni posypały sie gromkie brawa uznania. Na zakończenie w swoim wystąpieniu pani Wójt  Bożena Dominiak podkreśliła  że ,,Narodowe czytanie’’ w gminie Grzegorzew odbywało się po raz trzeci. To  bardzo ważne i budujące, że nasza gmina  włączyła się w tak zaszczytną akcję.

Uczestników,, Narodowego  czytania’’  czekała miła niespodzianka. Wszyscy  otrzymali  z rąk pani Wójt  podziękowanie  oraz książkę Stanisława Wyspiańskiego  w której odciśnięto pieczęć przesłana przez kancelarię prezydenta.  Wszyscy uczestnicy  na pamiątkę tego wydarzenia  wpisali się do księgi pamiątkowej.

Narodowemu  czytaniu  towarzyszyły warsztaty rękodzieła ludowego dla najmłodszych czytelników naszej gminy. Do czytania zaproszone zostały dzieci i młodzież, przedstawiciele władz lokalnych, nauczyciele, księża oraz osoby z lokalnego środowiska znane mieszkańcom a także wszyscy, którzy wyrazili chęć publicznego zaprezentowania fragmentów ,,Wesela’’ Stanisława Wyspiańskiego.

Przypomnijmy, że w szóstej edycji narodowego czytania w Grzegorzewie udział wzięli:
- Wójt Gminy Grzegorzew Bożena Dominiak
- ks. Prałat Michał Pietrzak
- ks. Proboszcz Leon Tomczyk
- Diakon Bogumił Laskowski
- Kleryk Adrian Ossowski
- Dyrektor Muzeum Technik Ceramicznych w Kole Tomasz Nuszkiewicz
-Dyrektor  Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Józef Sochacki wraz z nauczycielami: Moniką Borowską , Iwoną Gajdą i Andrzejem Sikorskim
-LBS w Grzegorzewie Emilka Stachowiak
- Głowna księgowa GBP Renata Dopierała
- Przyjaciele Biblioteki : Czesława Klimańska, Grażyna Lewandowska,
-Uczniowie  Sandra Leszcz, Wiktoria Lipiec, Wiktor Kurdek, Jakub Sikorski, Patrycja Pieńkowska.

Szczególnie cieszy nas fakt, że na widowni usiedli przedstawiciele kilku pokoleń. Integracja międzypokoleniowa i budowanie więzi społecznych jest przecież jednym z głównych celów naszej działalności. ,,Narodowe Czytanie’’ okazało się wspaniałą formą integracji naszych mieszkańców, okazją do wspomnień i wspólnych rozmów. Po długim czytaniu na  ,,gości weselnych’’  czekał przygotowano stół zastawiony smakołykami.

Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy w tym dniu znaleźli czas, aby wspólnie z Biblioteką zaangażowali się w upowszechnianie czytelnictwa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!