R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Sport

Joanna Sołtysiak Mistrzynią Polski w Triathlonie!

09-09-2017 12:55 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 11,181 | Komentarzy: 9

Nasza kolanka Joanna Sołtysiak zwyciężyła w Mistrzostwach Polski na dystansie ½ IRONMANA, które odbyły się 3 września br. w Malborku. Asia miała do pokonania 1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerem oraz 21,1 km biegu. Dystans ten pokonała w znakomitym czasie 4h 28min 07sek, który umożliwił jej zajęcie 1 miejsca w klasyfikacji generalnej kobiet i zdobycie złotego medalu. Jest to największy sukces kolskiego triathlonu! Mistrzostwa Polski przyciągnęły najlepszych zawodników i najlepsze zawodniczki z całej Polski. Asia pokonała bardzo utytułowane konkurentki, które zajmują się triathlonem zawodowo.
Foto:maratomania.pl
R E K L A M A

Zawody w Malborku są słynne z wyjątkowej lokalizacji, gdyż trasa prowadzi wokół terenów dawnego Zamku Krzyżackiego. W tym roku pogoda podczas Mistrzostw Polski nie oszczędzała zawodników. Od rana wiał bardzo silny wiatr, woda w rzece miała jedynie 17 stopni i dodatkowo podczas etapu kolarskiego zaczął padać deszcz. Biorąc pod uwagę trudne warunki atmosferyczne, zwycięstwo naszej zawodniczki robi jeszcze większe wrażenie. W takich warunkach duża role odgrywa doświadczenie zawodników, którego naszej kolance jeszcze trochę brakuje! Przed Mistrzostwami Polski nasza kolanka startowała w zawodach kontrolnych w Gdyni również na dystansie ½ IRONMANA.

W międzynarodowej stawce zawodniczek, m.in. z Austrii, Szwajcarii, Włoch, Niemiec czy Australii, Asia zajęła w klasyfikacji generalnej doskonale 6 miejsce a wśród polek 3. Wyścig w Gdynii należy do cyklu prestiżowych zawodów, które odbywają się pod marka IRONMAN, słynąc z niezwykle wysokiego poziomu sportowego, tym bardziej imponujący jest wynik naszej kolanki. Ukończenie zawodów tym razem zajęło Asi 4h 31min 57sek. Bez wątpienia, przez cały sezon triathlonowy Asia utrzymywała znakomitą formę, za każdym razem zajmując bardzo wysokie miejsca w klasyfikacji. Swoją wysoką dyspozycję sportową ostatecznie potwierdziła zdobywając zloty medal na Mistrzostwach Polski. Asi serdecznie gratulujemy i jesteśmy dumni.

Przed naszą kolanką już ostatni start triathlonowy w tym roku, tym razem w Wielkiej Brytanii, w miejscowości Weymouth. Trzymamy kciuki!

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (9) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

x Zamknij reklamę