R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Wpłynęło zarządzenie Wojewody ws. Alicji Wapińskiej

11-09-2017 17:51 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 17,183 | Komentarzy: 23

4 września br. Wojewoda Wielkopolski wydał zarządzenie zastępcze w sprawie wygaśnięcia mandatu radnej Rady Miasta Koła Alicji Wapińskiej, które skierował do rady miejskiej.
Foto:e-kolo
R E K L A M A

W piśmie przesłanym od Wojewody czytamy m.in.

Stwierdzam wygaśnięcie mandatu radnej Rady Miejskiej w Kole Pani Alicji Wapińskiej w związku z naruszeniem ustawowego zakazu łączenia mandatu radnego z wykorzystaniem określonej w art. 24f ustawy o samorządzie gminnym działalności z wykorzystaniem mienia komunalnego, w której radny uzyskał mandat.

W powyższym piśmie wskazano również, że radna Alicja Wapińska ma możliwość odwołania się od tej decyzji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu w przeciągu 30 dni od dnia doręczenia zarządzenia.

Przypomnijmy, że Wojewoda Wielkopolski został nijako zmuszony do wydania zarządzenia zastępczego z uwagi na brak podjętej uchwały przez Radę (zbyt mało radnych pojawiło się na głosowaniu uchwały).

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (23) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA