R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Koło Gospodyń Wiejskich z Rzuchowa na festiwalu w Pile

12-09-2017 09:16 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 6,155 | Komentarzy: 1

9 września Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Rzuchowa, dzięki wygranej rywalizacji za zorganizowanie ciekawego stoiska z potrawami regionalnymi podczas „Dnia Ogórka”, reprezentowały cały powiat kolski podczas VII Festiwalu Tradycyjnej Kuchni Wielkopolskiej, który odbył się w Pile. Do konkursu przystąpiło 12 drużyn z całej wielkopolski.

Foto:Gmina Dąbie
R E K L A M A

Każda drużyna miała za zadanie przygotować tradycyjną potrawę oraz słodki poczęstunek również w wersji jak z przed laty. Na stole naszych Pań głównym daniem była „Kaczka po Rzuchowsku w sosie winno-wiśniowym z kluchami na łachu” oraz ciasto drożdżowe ze śliwkami. Ponadto na stole do degustacji można było spróbować swojskiego smalczyku, ogórków kiszonych, wielu sałatek, pasztetu z królika, tradycyjnego barszczu czerwonego, kosie mleko i ser kozi i wiele innych. Ideą konkursu była promocja staropolskiej kuchni regionu wielkopolski. W skład drużyny wchodziły Panie z KGW z Rzuchowa: Przewodnicząca Grażyna Budzińska, Renata Chwiałkowska, Róża Świątek, Mariola Ciszewska, Maria Bilińska a wraz z Nimi Powiat Kolski reprezentował Wicestarosta Marek Banaszewski oraz Radny Gminy Dąbie Tadeusz Chwiałkowski. Miło nam poinformować, że KGW z Rzuchowa otrzymało wyróżnienie za ciasto drożdżowe i wysoką punktację za potrawę z kaczki. Panie wróciły z nowymi doświadczeniami i już planują jaką potrawą mogą zaskoczyć w przyszłym roku.

R E K L A M A

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze