sim
naturhouse
Wiadomości Miasto Koło Dzień Głuchych Koło 2017

Dzień Głuchych Koło 2017

04-10-2017 15:26 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 1,948 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Dzień Głuchych Koło 2017
Foto:e-kolo.pl
W dniu 30 września 2017 obchodzony był w Kole Międzynarodowy Dzień Głuchych. W programie obchodów znalazły się warsztaty na temat Kultury Głuchych i języka migowego, a następnie integracyjny grill z Osobami Głuchymi z Koła i okolic.

Zwyczajowo Międzynarodowy Dzień Głuchych to ostatnia niedziela września, kolskie obchody odbyły się 30 września na terenie kompleksu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole na ul. Szkolnej. Obchody podzielone zostały na dwie części – warsztatową oraz integracyjną.

W części warsztatowej, która odbyła się na sali fitness kolskiego MOSiRu, prelegenci w osobach Adrianny Brzoskiej z PomigajMY, Aleksandry Włodarczak z MigMedic oraz Olgierda Kosiby z Migaj.eu, mówili o Kulturze Głuchych i języku migowym oraz uczyli znaków języka migowego. Przedstawiono mity i fakty na temat osób Głuchych i języka migowego., uczestnicy nauczyli się kilkunastu podstawowych zwrotów w Polskim Języku Migowym (PJM), a całość warsztatów zwieńczyła wspólna nauka i miganie piosenki „Niedziela będzie dla nas” Niebiesko-Czarnych w przekładzie na PJM, w trakcie, której uczestnicy poznali kolejnych kilkanaście znaków tegoż języka. Prowadzący niejednokrotnie zachęcali uczestników warsztatów do nauki języka migowego i przełamywania barier komunikacyjnych z osobami Głuchymi.

Po zakończeniu warsztatów uczestnicy warsztatów, korzystając ze sprzyjającej pogody, przenieśli się na dziedziniec MOSiR, gdzie wraz z osobami Głuchymi z Koła, wzięli udział w przygotowanym przez organizatorów grillu integracyjnym. Dla osób słyszących była to okazja do przełamywania własnych obaw w komunikacji za pomocą języka migowego.

Organizatorzy tego wydarzenia, czyli Adrianna Brzoska z PomigajMY oraz Stowarzyszenie Malinowa Mamba, pragną za naszym pośrednictwem podziękować wszystkim przybyłym, jak również instytucjom miejskim i lokalnym firmom, za pomoc w organizacji tego wydarzenia.

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!