R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego

11-10-2017 09:06 | Źródło: Szkoła Podstawowa w Kościelcu | Wyświetleń artykułu: 2,096 | Komentarzy: 0

9 października 2017 r. Szkoła Podstawowa w Kościelcu rozpoczęła realizację ogólnopolskiego projektu cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa, który obejmie 2200 szkół podstawowych, gimnazjów, ponadgimnazjalnych i zawodowych, w tym: 165 tys. uczniów, 220 tys. rodziców i 22 tys. nauczycieli.

Foto:
R E K L A M A

Projekt został wymyślony po to, by skutecznie odpowiedzieć na problemy i wyzwania związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni w polskich szkołach.

Zadaniem projektu jest motywowanie dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców do aktywności w sferze profilaktyki i zachęcania uczniów do odpowiedzialnych zachowań w Sieci. Zaproponowane zostaną systemowe rozwiązania, które pozwolą lepiej wykorzystywać narzędzia cyfrowe dla wspierania rozwoju uczniów, przy jednoczesnym zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa i nauczeniu ich zasad mądrego korzystania z Internetu i urządzeń cyfrowych.

W warsztatach uczestniczyły 3 klasy, odbyło się spotkanie z całą społecznością szkolną i nauczycielami.

R E K L A M A

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze