sim

Wiadomości Sport Siłacze znad Neru

Siłacze znad Neru

11-09-2010 22:03 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 9,165 | Komentarzy: 6
Siłacze znad Neru
Foto:
zacisze
Pracowicie i z sukcesami rozpoczęli drugie półrocze bieżącego roku czołowi polscy zawodnicy w siłowaniu na rękę, mieszkańcy Dąbia, Maciej (syn) i Stanisław (ojciec) Gralakowie. Armwrestlerzy znad Neru znaleźli się w pierwszej piątce najlepszych zawodników Europy, a z rozgrywek w Ciechocinku i Gdańsku wrócili z medalami. Z uwagi na wybitne osiągnięcia junior został zakwalifikowany do udziału w pucharze świata zawodowców.
Przed kilku laty Maciej Gralak odnalazł sposób na dalsze, bogate w doświadczenia i sukcesy życie. Zaliczany jest do ścisłej krajowej czołówki w kategorii osób niepełnosprawnych w siłowaniu na rękę. Dobrze sobie radzi, mimo niedowładu kończyn dolnych, także w grupie zawodników pełnosprawnych. Również aktywnie wspierający syna Stanisław Gralak odnosi nie tylko krajowe sukcesy w tej dyscyplinie sportu. Utytułowani armwretlerzy znad Neru uczestniczyli w niedawno zakończonych XX Mistrzostwach Europy w Moskwie. Maciek stoczył tam imponujące walki, ale chyba zmiana klimatyczna spowodowała osłabienie formy. Mimo to, w grupie 28 osób reprezentujących Polskę był najlepszy. W kategorii senior do 60 kg, zarówno na lewą jak i na prawą rękę, wywalczył piąte lokaty. W kategorii pełnosprawnych seniorów do 60 kg na lewą rękę wywalczył szóste miejsce, a na prawą – dwunaste. O poziomie walk stoczonych przez młodego Gralaka świadczyły gromkie brawa, jakie za swoje walki otrzymał od zgromadzonej publiczności. Startujący w kategorii plus 90 kg grand masters mężczyzn Stanisław Gralak zajął w Moskwie dwa piąte miejsca ( na prawą i lewą rękę). Wyjazd Gralaków do Moskwy możliwy był dzięki wsparciu finansowemu przez kolską firmę Sanitec.

Ogromnym natomiast sukcesem dla nich był udział w I Otwartych Mistrzostwach Ziemi Kujawskiej w Armwrestlingu, zorganizowanych w Ciechocinku. W najniższej kategorii wagowej męskiej (do 65 kg na prawą i do 70 kg na lewą rękę) od początku zmagań faworytem był Maciej, który ostatecznie wrócił do domu z dwoma krążkami złotego koloru. Nieco niżej, ale też na medalowym, brązowym miejscu uplasował się Stanisław, walczący w kategorii plus 90 kg master. Nieco później wielkie emocje przeżywali Gralakowie podczas finału III Turnieju Nadmorskiego w Gdańsku. W kategorii niepełnosprawnych do 70 kg na prawą rękę królował Maciek, nie dając szans swoim przeciwnikom, czym udowodnił swoją międzynarodową klasę.

Sukcesy Maćka zostały dostrzeżone przez Federację Armwrestlingu Polski. Młody siłacz znad Neru zakwalifikowany został do kadry narodowej, reprezentującej nasz kraj podczas „IX Złotego Tur Cup”, a zarazem „VIII Pucharu Świata Zawodowców – Nemiroff World Cup 2010”, który przeprowadzony zostanie na początku listopada br. w sopockim hotelu Sheraton. Gralak junior zmierzy się tam z najlepszą, światową czołówką ręcznych siłaczy, m.in. z USA, Rosji, Ukrainy i Słowacji.

zit
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (6)
~Krzysiek... 09-10-2010 22:47
Super Maciek ! Tak trzymaj!
| Zgłoś do usunięcia
~Aga B. 14-09-2010 07:33
Macku GRATULUJE serdecznie. Trzymam kciuki na następnych zawodach za Ciebie. No i do zobaczenia już niedługo. SUPER
| Zgłoś do usunięcia
~Hanka A. 13-09-2010 11:53
Cześć Maciuś - gorące gratulacje, również dla taty. Jesteśmy dumni z Twoich osiągnięć - do zobaczenia :)
| Zgłoś do usunięcia
~Obserwer 12-09-2010 21:40
Maciek - życzymy na mistrzostwach kolejnego medalu . Podziw dla całej rodzinki Gralaków.Tak trzymać.
| Zgłoś do usunięcia
~White Legion 12-09-2010 11:51
Zawsze fajnie jest się dowiedzieć, jacy ludzie żyją w naszym rewirze, i każdy człowiek powinien mieć swoją pasie.
| Zgłoś do usunięcia
~Dżozeff 11-09-2010 23:02
Już nie macie o czym pisac...
| Zgłoś do usunięcia