R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

Ślubowanie pierwszoklasistów i Dzień Nauczyciela

16-10-2017 09:34 | Źródło: Szkoła Podstawowa w Ponętowie Górnym Drugim | Wyświetleń artykułu: 5,939 | Komentarzy: 0

13 października 2017 r. w Szkole Podstawowej w Ponętowie Górnym Drugim odbyła się uroczystość ślubowania pierwszoklasistów. Pierwszoklasiści ubrani w ludowe stroje dziecięce, zdali pierwszy w życiu egzamin, w którym wykazali się wiedzą o swojej ojczyźnie, znajomością zasad ruchu drogowego, kulturalnego zachowania się w szkole oraz umiejętnościami tanecznymi, wokalnymi i recytatorskimi.

Foto:
R E K L A M A

Doniosłym momentem było ślubowanie w asyście pocztu sztandarowego. Pani Dyrektor, Agnieszka Pabin - Woźniczko dokonała aktu pasowania specjalnym, kolorowym ołówkiem. Następnie odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej, poprzedzone częścią artystyczną o poszanowaniu książek. Pasowania na czytelnika dokonała pani Lilla Czernielewska, wręczając dzieciom książeczki. Po uroczystości każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał dyplom oraz drobne upominki od Rady Rodziców i kolegów z klasy drugiej.

Po oficjalnym włączeniu pierwszaków do społeczności uczniowskiej, odbyły się obchody z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas których Samorząd Uczniowski zorganizował Galę Nauczycielskich Oskarów. Na zakończenie, wiele ciepłych słów w kierunku nauczycieli skierował pan Wójt Gminy Olszówka - Włodzimierz Fraszczyk, który mówił o trudnej, ale jakże wyjątkowej i pięknej pracy nauczyciela. Do życzeń dołączyła się pani Dyrektor, przyznając nagrody dla wyróżniających się nauczycieli i pracowników szkoły oraz podziękowała w imieniu całego grona pedagogicznego pani Bożenie Fąkowskiej za przygotowanie całej akademii.

R E K L A M A

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze