R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Gmina Kłodawa

XI Powiatowe Spotkanie z Folklorem w Kłodawie

16-10-2017 09:47 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 7,590 | Komentarzy: 0

20 zespołów, których celem jest kultywowanie tradycji lokalnej spotkało się w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłodawie, aby zaprezentować swój repertuar przed szerszą publicznością.

R E K L A M A

To już XI Przegląd pod nazwą „Powiatowe Spotkanie z Folklorem”. W tym roku przed kłodawską publicznością zaprezentowały się zespoły m.in. z Kościelca, Babiaku, Kłodawy,Chodowa,Dobrowa. Niezwykłym zjawiskiem, jakie powtarza się od lat to ogromna chęć kultywowania tego co dla społeczności lokalnej powinno być cenne, czyli folklor . Chęć tą wyrażają na scenie nie tylko, jakby mogło się wydawać seniorzy, ale i młodzież; dzieci.

Najmłodsi uczestnicy zaprezentowali zapomniane już zabawy, tańce, przyśpiewki a doświadczeni artyści śpiewem przypomnieli to, co dla ówczesnych mieszkańców terenów wielkopolski i kujaw było ważne. Na spotkaniu pojawili się goście: m.in. Poseł RP Leszek Galemba, Wicestarosta Marek Banaszewski, Sekretarz Starostwa Powiatowego w Kole Andrzej Tomczyk, radni powiatowi i gminni. Wszystkie grupy otrzymały po występie taką samą nagrodę, a była nią symboliczna statuetka.

Organizatorem wydarzenia byli: Starostwo Kolskie, Gmina Kłodawa, Gminny Ośrodek Kultury w KłodawieR E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze