sim
kdf
Wiadomości Miasto Koło Jubileusz Złotych Godów w kolskim USC

Jubileusz Złotych Godów w kolskim USC

10-11-2017 15:49 | Źródło: UM Koło | Wyświetleń artykułu: 3,856 | Komentarzy: 0
Jubileusz Złotych Godów w kolskim USC
Foto:UM Koło
zacisze
04 listopada 2017 r. Zastępca Burmistrza Miasta Koła Elżbieta Modrzejewska dokonała aktu dekoracji specjalnymi, przyznawanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie Państwa: Mirosławę i Mirosława Szmajdów oraz Honoratę i Henryka Banasiaków.

Wśród polskich odznaczeń państwowych medal ten zajmuje miejsce szczególne, symbolizuje bowiem szacunek, jakim Rzeczpospolita darzy trwałą więź małżeńską i wagę, jaką przywiązuje do pomyślności rodziny. Wymienione wyżej pary małżeńskie obchodziły jubileusz Złotych Godów. 

W czasie uroczystości Kierownik USC Pani Dorota Modrzyńska odczytała list gratulacyjny skierowany do Jubilatów z okazji Jubileuszu Złotych Godów, w którym podkreślono, że wspólne pokonywanie przeciwności losu i podejmowanie codziennego trudu w imię wartości, do których odwołuje się przysięga małżeńska zasługuje na wdzięczność i uznanie ze strony państwa. Trwałość rodziny powszechnie uważana jest za podstawę ludzkiego szczęścia. Zapewnia poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa tym, którzy ją tworzą, a jednocześnie stanowi bezcenny wkład w powodzenie całego narodu, który sam jest wielką rodziną. Dlatego też rodzina cieszy się konstytucyjną ochroną i niezmienną życzliwością władz.

Do życzeń dołączono okolicznościowe bukiety kwiatów. Wzniesiono również toast. W celebrowaniu święta uczestniczyli licznie zgromadzeni członkowie rodzin oraz przyjaciele dostojnych Jubilatów.

Uroczystość odbyła się w sali ślubów Ratusza Miejskiego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!