sim
KHBC
Wiadomości Miasto Koło Awaria w wodociągach. Dwie ulice ze skażoną wodą

Awaria w wodociągach. Dwie ulice ze skażoną wodą

13-11-2017 11:32 | Źródło: Redakcja e-kolo | Wyświetleń artykułu: 10,943 | Komentarzy: 10
Awaria w wodociągach. Dwie ulice ze skażoną wodą
Foto:
zacisze
11 listopada br. doszło do awarii w kolskich wodociągach co przełożyło się na obecność bakterii ecoli na dwóch ulicach: Zawadzkiego aż do końca ulicy Wiejskiej. Następnego dnia w miejscach dostępnych dla mieszkańców pojawił się komunikat o niezdatności wody do picia. Co z resztą miasta?

12 listopada mieszkańcu ulicy Zawadzkiego oraz Krańcowej mogli zobaczyć komunikat następującej treści:

KOMUNIKAT 

Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kole

z dnia 12.11.2017r.

w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi

dotyczy: jakości wody z wodociągu publicznego Koło zaopatrującego w wodę mieszkańców miasta Koło w obszarze ulicy Zawadzkiego do końca sieci w kierunku ulicy Wiejskiej

 

                 Państwowy Powiatowy Inspektor w Kole informuje, iż na podstawie przeprowadzonych badań jakości wody przez przedsiębiorstwo wodociągowe, stwierdzono nieprawidłowości w zakresie bakteriologicznym.

Zaleca się używanie wody do celów konsumpcyjnych (do picia, przygotowywania posiłków i potraw, do mycia i płukania warzyw i owoców, do produkcji żywności, mycia naczyń i powierzchni mających kontakt z żywnością, a także do kąpieli noworodków) po przegotowaniu.

Woda może być używana do celów sanitarnych (tj. WC).

Zarządzający wodociągiem publicznym w Kole został zobowiązany do przywrócenia właściwej jakości zdrowotnej wody.

Jakość wody z wodociągu publicznego w Kole jest monitorowana, obecnie trwają badania potwierdzające zmiany jakości wody.

Powyższe informacje obowiązują do czasu wydania kolejnego komunikatu.

Ewa Lewicka, kierownik kolskiej PSEE udzieliła nam dzisiaj informacji o obecnym stanie wody w kranach mieszkańców. Wspomnianego 11 listopada stacja otrzymała informacje od kierownictwa wodociągów o awarii oraz wszczętym postępowaniu naprawczym. Wykonano wtedy też badania w wielu miejscach na terenie miasta. Tylko w dwóch pojawiły się szczepy bakterii ecoli. Powiatowa Stacja Sanitarnio-Epidemiologiczna wydała powyższy komunikat, na dzień 12tego listopada o niezdatności wody kranowej do picia na obszarze ulic Zawadzkiego i do końca ulicy Wiejskiej. 

W dniu dzisiejszym odwołano komunikat z uwagi na usunięcie awarii i doprowadzenie wody do zdatności na terenie całego miasta Koła.

komunikat dotyczy: jakości wody z wodociągu publicznego Koło zaopatrującego w wodę mieszkańców miasta Koło w obszarze ulicy Zawadzkiego do końca sieci w kierunku ulicy Wiejskiej

Państwowy Powiatowy Inspektor na podstawie przeprowadzonych badań wody w ramach kontroli wewnętrznej, informuje, iż jakości wody z wodociągu publicznego w Kole odbiega od wymagań obowiązującego rozporządzenia Ministra Zdrowia w zakresie bakteriologicznym ze względu na obecność pojedynczych bakterii.

Woda nie stanowi zagrożenia dla zdrowia konsumentów. Woda nadaje się do spożycia i celów gospodarczych.

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (10)
Radek 16-11-2017 12:57
Panie redaktorze proszę mi powiedzieć gdzie w komunikacie jest informacja, że woda jest skażona. Dlaczego wprowadza Pan czytelników w błąd? Proszę sprawdzić w słowniku co znaczy skażenie.
| Zgłoś do usunięcia
GOŚĆ 13-11-2017 21:07
Ale sciema, okres inkubacji bakterii to 24 godziny, wiarygodny wynik ma się po 48 godz od pobrania próby, więc informacja podaja przez sanepid jest niewiarygodna. Ciekawe kto prozprawadzał badania labolatorium Mzwik czy sanepid ?
| Zgłoś do usunięcia
Barbara Mulik 13-11-2017 19:56
Skandaliczna informacja ppis. Jakich bakterii? kałowych mogących stanowić zagrożenie dla zdrowia z zał 1A rozporządzenia czy wskaźnikowych służących ocenie Systemu określonych w zał 1C.??? zasadnicza różnica! Ponadto nie chodzi o kilka bakterii bo kilka to za mała dawka ale w przypadku kałowych bakterii bo to tylko wskaźnik że w wodzie mogą być groźniejsze bakterie wywołujące biegunkę. Informacja p ee5815pis jest tylko dezinformacją!
| Zgłoś do usunięcia
Tata Julii 13-11-2017 14:55
No gdzie? Prześledź historie naszego mista zwłaszcza ostatnich trzech lat i sam sobie odpowiedz.
| Zgłoś do usunięcia
Tata Julii 13-11-2017 14:15
No co sie głupio pytasz kiedy? Do wyborów liczyć nie umiesz?
| Zgłoś do usunięcia
Qvo Vadis KOŁO? 13-11-2017 14:29
Aha czyli można powoływać ludzi, którzy z daną branżą za dużo wspólnego nie mają, a są na intratnych stanowiskach tylko dlatego że jest "sytuacja polityczna" sprzyjająca? a gdzie w tym wszystkim kompetencje, fachowość, patriotyzm lokalny ?
Pytający 13-11-2017 13:29
Kiedy pan Sobczak w końcu zostanie odwołany z funkcji Prezesa spółki i zostanie powołany specjalista z branży wod-kan? Cierpliwość mieszkańców też ma swoje granice.
| Zgłoś do usunięcia
czytelnik 13-11-2017 14:55
...a i smak na wyczerpaniu!
anonimowy 13-11-2017 12:32
A gdzie w komunikacie mowa o ulicy Krańcowej? Przecież to drugi koniec miasta niż Zawadzkiego. Skąd to redaktor wziął?
| Zgłoś do usunięcia
redakcja 13-11-2017 12:43
przepraszamy, błąd pojawił się z naszej strony (informacja przekazana od czytelniczki)