R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

Spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką

16-11-2017 09:30 | Źródło: Szkoła Podstawowa nr 5 w Kole | Wyświetleń artykułu: 2,820 | Komentarzy: 0

W dniu 15 listopada w Szkole Podstawowej nr 5 w Kole gościła znaną i ceniona autorka książek dla dzieci i młodzieży, Pani Beata Ostrowicka. Pisarka debiutowała w 1995 roku powieścią "Niezwykłe wakacje", która spotkała się z uznaniem krytyki i czytelników. Autorka otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia (m.in. utwór "Ale ja tak chcę!" zdobył tytuł Książki Roku 2006 Polskiej Sekcji IBBY; "Świat do góry nogami" uzyskał w 2004 roku wyróżnienie Międzynarodowej Sekcji IBBY i został wpisany na Honorową Listę Andersena). Wiele jej książek poleca Fundacja ABC, organizator akcji "Cała Polska czyta dzieciom". W 2000 r. odbyła się premiera jej sztuki, napisanej na podstawie "Strychowych opowieści". Niektóre utwory zostały przetłumaczone na języki obce.

Foto:
R E K L A M A

Powieści Beaty Ostrowickiej zwracają uwagę żywą akcją, ciekawą intrygą i humorem. Przeznaczone są zarówno dla młodzieży, jak i młodszych dzieci. Większość jej książek porusza problemy, z jakimi borykają się młodzi ludzie w okresie dojrzewania. Uczą przyjaźni i tolerancji.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klasy VII b oraz klasy II c i klas trzecich gimnazjum. Mieli okazję dowiedzieć się, skąd autorka czerpie pomysły do swoich utworów, jak wygląda proces powstawania dzieła literackiego z perspektywy autora, przygotowanie go do wydania oraz drukowania. Gimnazjaliści aktywnie uczestniczyli w dyskusji poświęconej literaturze oraz zabawach i zagadkach proponowanych przez pisarkę.

R E K L A M A

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze