sim
naturhouse
Wiadomości Powiat Kolski XXIV Konferencja Kardiologiczno-Kardiochirurgiczna

XXIV Konferencja Kardiologiczno-Kardiochirurgiczna

26 dni temu | Źródło: Redakcja e-kolo | Wyświetleń artykułu: 3,978 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
XXIV Konferencja Kardiologiczno-Kardiochirurgiczna
Foto:e-kolo.pl
W piątek 17 listopada w Sali sesyjnej Starostwa Kolskiego odbyła się 24 Konferencja Kardiologiczno-Kardiochirurgiczna. W tegorocznej edycji swoje prezentacje przedstawili: Prof. Dr hab. med. Jerzy Sadowski, prof. UJ dr hab. Med. Bogusław Kapelak, dr med. Maciej Stąpór, dr med. Wojciech Zajdel oraz dr hab. med. Karol Wierzbicki.

Głównymi tematami poruszanymi w trakcie konferencji były nowości w kardiochirurgii w zakresie wad aortalnych i mitralnych, o redukcji śmiertelności po zawale serca, nowe leki przeciwkrzepliwe i przeciwpłytkowe oraz nowoczesne systemy wspomagania serca.

Konferencja w Kole każdego roku gromadzi wielu wybitnych specjalistów w zakresie kardiologii i kardiochirurgii. To właśnie tutaj w trakcie dyskusji wypracowywane są wnioski i kierunki rozwoju.

Organizatorem konferencji są Klinika Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii Instytutu Kardiologii Uniwersytety Jagielońskiego w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II. , Polskie Towarzystwo Lekarskie – Oddział w Kole, Starosta Kolski, Burmistrz Miasta Koła oraz Izba Lekarska – Delegatura w Koninie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!