R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

O krok od tragedii! Dwa zatrucia czadem dzisiejszej nocy

29-11-2017 08:51 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 15,436 | Komentarzy: 0

Trzy osoby w szpitalu to bilans dwóch wyjazdów do jakich zadysponowano zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Kole dzisiejszej nocy i poranka. W oby przypadkach domownicy zostali przewiezieni do szpitala.

Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

Pierwszy wyjazd nastąpił 40 minut po północy. Pogotowie ratunkowe wezwane do budynku mieszkalnego w Dębach Szlacheckich podejrzewało zatrucie tlenkiem węgla (czadem). Po dojechaniu na miejsce strażaków i sprawdzeniu źródeł ciepła oraz pomieszczeń miernikiem - potwierdzono postawioną przyczynę przez ratowników medycznych. Przystąpiono do wygaszenia pieca, lokalizacji nieszczelności, przewietrzenia pomieszczeń. 

Zanim przyjechali strażacy, oprócz osoby z objawamy zatrucia - pięć innych samodzielnie opuściło dom.

Kolejne zgłoszenie było bardzo podobne. Tym razem o godzinie 5:30 pogotowie ratunkowe zabrało z mieszkania w Powierciu jedną osobę do szpitala z objawami podtrucia czadem, to pogotowie również powiadomiło straż o zdarzeniu. Po przybyciu na miejsce zastępy straży dokonały takich samych czynności jak we wcześniejszym przypadku. W trakcie działań straży jedna z osób, które wcześniej opuściły dom - zaczęła źle się czuć. Jej objawy wskazywały również na możliwość zatrucia, po chwili pogotowie ponownie pojawiło się w Powieciu zabierając do szpitala drugą osobę.

Prawdopodobną przyczyną zatrucia był nieszczelny przewód kominowy. 

 R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze