R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Czy na salę sesyjną powinny powrócić herby gmin?

30-11-2017 16:39 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 5,374 | Komentarzy: 1

Na to pytanie odpowiedzieli w głosowaniu dziś radni Rady Powiatu Kolskiego. Prowodyrem do dyskusji i głosowania była interpelacja radnego Prawa i Sprawiedliwości Grzegorza Fiałkowskiego.

Foto:Archiwum e-kolo.pl
R E K L A M A

Przed remontem sali sesyjnej budynku Starostwa Kolskiego na jednej ze ścian znajdowały się herby wszystkich gmin należących do Powiatu Kolskiego. Od momentu rozpoczęcia remontu do dziś miejsce to jest puste. 

Na dzisiejszej Sesji Rady Powiatu Kolskiego dość szeroko dyskutowano nad tym, czy herby powinny powrócić czy jednak zawisnąć w sali obok, w sali "herbowej". Padły propozycje, aby sprawę przeanalizowały poszczególne komisje, lecz wniosek taki w głosowaniu został odrzucony. Radni nie byli jednogłośni w swych opiniach: jeden z radnych wyrażając swoje zdanie stwierdził, że herby nie pasują do nowoczesnego wystroju sali i powinny zostać przeniesione do wspomnianej wyżej sali. Większość jednak trzymała się wersji, że godnym miejscem na symbole gmin powinna być właśnie sala, w której odbywają się obrady oraz ważne uroczystości i spotkania.

Głosowanie nad wystosowaniem stanowiska rady zakończyło się wynikiem: 16 za i 1 wstrzymujący się.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze