sim
kol-net
Wiadomości Powiat Kolski Czy na salę sesyjną powinny powrócić herby gmin?

Czy na salę sesyjną powinny powrócić herby gmin?

16 dni temu | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 2,894 | Komentarzy: 1
Jubiler Euro Koło
Czy na salę sesyjną powinny powrócić herby gmin?
Foto:Archiwum e-kolo.pl
Na to pytanie odpowiedzieli w głosowaniu dziś radni Rady Powiatu Kolskiego. Prowodyrem do dyskusji i głosowania była interpelacja radnego Prawa i Sprawiedliwości Grzegorza Fiałkowskiego.

Przed remontem sali sesyjnej budynku Starostwa Kolskiego na jednej ze ścian znajdowały się herby wszystkich gmin należących do Powiatu Kolskiego. Od momentu rozpoczęcia remontu do dziś miejsce to jest puste. 

Na dzisiejszej Sesji Rady Powiatu Kolskiego dość szeroko dyskutowano nad tym, czy herby powinny powrócić czy jednak zawisnąć w sali obok, w sali "herbowej". Padły propozycje, aby sprawę przeanalizowały poszczególne komisje, lecz wniosek taki w głosowaniu został odrzucony. Radni nie byli jednogłośni w swych opiniach: jeden z radnych wyrażając swoje zdanie stwierdził, że herby nie pasują do nowoczesnego wystroju sali i powinny zostać przeniesione do wspomnianej wyżej sali. Większość jednak trzymała się wersji, że godnym miejscem na symbole gmin powinna być właśnie sala, w której odbywają się obrady oraz ważne uroczystości i spotkania.

Głosowanie nad wystosowaniem stanowiska rady zakończyło się wynikiem: 16 za i 1 wstrzymujący się.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
Pytający 16 dni temu
Czy od tej dyskusji poprawi się byt mieszkańców Powiatu Kolskiego? Czy radni powiatowi nie mają innych tematów, że zajmują się takimi pierdołami?
| Zgłoś do usunięcia