R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

Patriotyczna lekcja historii

07-12-2017 10:35 | Źródło: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie | Wyświetleń artykułu: 2,313 | Komentarzy: 0

W dniu 05 grudnia 2017 roku, w 150 rocznicę urodzin Józefa Piłsudskiego, odbyła się patriotyczna lekcja historii. Lekcja była poświęcona przypadającej wkrótce 99 rocznicy powstania wielkopolskiego i miała ukazać drogi Polaków do niepodległości. W lekcji udział wzięli uczniowie ze Szkoły nr 1 w Kłodawie, ze Szkoły Podstawowej w Bierzwiennej Długiej oraz uczniowie ze szkół stowarzyszeniowych w Górkach, Lubońku i Korzeczniku.

Foto:
R E K L A M A

W pierwszej części lekcji uczestnicy wysłuchali wiersza o powstaniu wielkopolskim, napisanego przez nauczyciela Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie, a następnie obejrzeli występ uczniów przygotowany przez nauczycieli ZSP pod kierunkiem pani Marioli Główczyńskiej. W drugiej części lekcji uczniowie ze szkół podstawowych wzięli udział w quizie historycznym dotyczącym historii Polski. Zwyciężył uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłodawie Filip Cieniewski. Pozostali nagrodzeni uczniowie to: Kamil Szczęsny i Ola Kubiś też z kłodawskiej „jedynki” oraz Łukasz Kacprzak ze szkoły w Bierzwiennej Długiej, a także uczniowie ze szkół stowarzyszeniowych Julia Grudzińska z Górek i Anna Dobrowolska z Korzecznika.

R E K L A M A

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze