sim

Wiadomości Szkoły i Przedszkola Patriotyczna lekcja historii

Patriotyczna lekcja historii

07-12-2017 10:35 | Źródło: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie | Wyświetleń artykułu: 1,279 | Komentarzy: 0
Patriotyczna lekcja historii
Foto:
zacisze
W dniu 05 grudnia 2017 roku, w 150 rocznicę urodzin Józefa Piłsudskiego, odbyła się patriotyczna lekcja historii. Lekcja była poświęcona przypadającej wkrótce 99 rocznicy powstania wielkopolskiego i miała ukazać drogi Polaków do niepodległości. W lekcji udział wzięli uczniowie ze Szkoły nr 1 w Kłodawie, ze Szkoły Podstawowej w Bierzwiennej Długiej oraz uczniowie ze szkół stowarzyszeniowych w Górkach, Lubońku i Korzeczniku.

W pierwszej części lekcji uczestnicy wysłuchali wiersza o powstaniu wielkopolskim, napisanego przez nauczyciela Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie, a następnie obejrzeli występ uczniów przygotowany przez nauczycieli ZSP pod kierunkiem pani Marioli Główczyńskiej. W drugiej części lekcji uczniowie ze szkół podstawowych wzięli udział w quizie historycznym dotyczącym historii Polski. Zwyciężył uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłodawie Filip Cieniewski. Pozostali nagrodzeni uczniowie to: Kamil Szczęsny i Ola Kubiś też z kłodawskiej „jedynki” oraz Łukasz Kacprzak ze szkoły w Bierzwiennej Długiej, a także uczniowie ze szkół stowarzyszeniowych Julia Grudzińska z Górek i Anna Dobrowolska z Korzecznika.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku Biały Fortepian news
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!