(1)
Pochmurno 1
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Wzrosły opłaty za przejazd autostradą A2

Wzrosły opłaty za przejazd autostradą A2

Autor: Redakcja e-kolo 04 Styczeń 2018
Wzrosły opłaty za przejazd autostradą A2
© e-kolo.pl
Komentarzy: 1 Czytano:
8,182 razy |

Od 2 stycznia br. w życie wszedł nowy cennik za przejazd autostradą A2 na odcinku Konin - Nowy Tomyśl. Opłaty wzrosną do 20 złotych za 50 kilometrów.

R E K L A M A
1
Czytano:
8,182 razy
Udostępnij

Zarządca Autostrada Wielkopolska zwiększył opłatę o 20 groszy za każdy kilometr swojej drogi. Koncesjonariusz wspomina, że podwyżka podyktowana jest koniecznością remontów oraz montażu ekranów dźwiękochłonnych. Obecnie przejazd za cały w/w odcinek będzie wynosić 60 złotych dla właścicieli samochodów osobowych. 

Ważnym czynnikiem wpływającym na wysokość stawek jest również fakt, że opłaty za przejazd autostradami koncesyjnymi nie są zwolnione z 23 proc. podatku VAT. Naszych opłat nie można zatem porównywać ze stawkami na autostradach publicznych.

- wspomina rzecznik Autostrady Wielkopolska, Zofia Kwiatkowska

 

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (1)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Koloantyfan · 04 Styczeń 2018
Koło-Łodz na dalszym zjeździe 7.50 Koło-poznań chyba 60pln Różne koszty utrzymania? Czy lepsza ta autostrada jest?(odcinek)
R E K L A M A