Mgła 11
Popularne tagi:
REKLAMA

Jasełka w ZSRCKU w Kościelcu

Autor: ZSRCKU Kościelec 05 Styczeń 2018 przeczytasz w ok. 3 min.
Jasełka w ZSRCKU w Kościelcu
© ZSRCKU Kościelec
(0) | Czytano:
5,105 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Szkolne Koło Wolontariatu- ZSRCKU Kościelec pod opieką pani Marleny Piguły i pani Anety Augustyniak już po raz trzeci zorganizowało jasełka wraz z dziećmi i ich wychowawczyniami: panią Mirosławą Stasiak, panią Justyną Sidorowicz i panią Anną Krzyżanowską z Przedszkola Kubuś Puchatek w Kościelcu. Jasełka były wystawiane dwukrotnie, 21 grudnia dla rodziców przedszkolaków, natomiast 22 grudnia dla naszej społeczności szkolnej. Aktorami byli uczniowie klas I, II i III oraz przedszkolaki. Dzięki tym małym jak i dużym aktorom przenieśliśmy się do betlejemskiej stajenki.

R E K L A M A
0
Czytano:
5,105 razy
Udostępnij

Jasełka rozpoczęły się od wymigania kolędy „Cicha noc” przez uczniów klas pierwszych (I TL, I TŻU i I TE). Następnie na scenę wkroczyły anioły I TE i II bTE), by zapowiedzieć nam scenę zwiastowania w Nazarecie i moment, gdy Maryja wypowiedziała swoje FIAT Bogu. Były też zaślubiny Maryi i Józefa, które zakończyły się pięknym tańcem w wykonaniu młodzieży z I i III TŻU i TTŻ .

Jezus narodził się w szopie, gdyż nie było dla Maryi i Józefa miejsca w gospodzie. To tutaj przybyli mali pastuszkowie, mędrcy ze Wschodu oraz dzieci aby w nowo narodzonym dostrzec długo oczekiwanego Syna Bożego. Tak jak na kartach Ewangelii, przybywszy do stajenki oddali pokłon Jezusowi i złożyli swoje dary. Wielu wzruszeń dostarczyli zebranej publiczności aktorzy, grając z wielkim zaangażowaniem i przejęciem swoje role , tańcząc i śpiewając kolędy oraz pastorałki.

To wszystko stało się pięknym akcentem zapowiadającym Boże Narodzenie. W postać: Maryi: wcieliła się Ola Grabska, Józefa: Adam Dominik Zubrzycki, Anioła Gabriela Kamila Szafrańska , tańczących aniołów Sandra Gralak , Zosia Bartczak, Zuzanna Pabin , gości weselnych: Angelika Iwińska, Sandra Kołodziejska, Karolina Kołodziejska, Aleksandra Świderska, Patrycja Malczyk, Tomasz Baleja, Adam Kmita Michał Rakowski, Krystian Jankowski i Antoni Krakowiak. Byli też pastuszkowie, królowie, aniołki i dzieci, w role których wcieliły się przedszkolaczki przynosząc do nowo narodzonego Jezuska swoje cenne dary. O klimat świątecznych kolęd i pastorałek zadbał Zespół Wokalny ZSRCKU Kościelec. W jasełkach uczestniczyli uczniowie z różnych klas tym bardziej cieszy nas fakt, ze zaangażowało się w nie wielu uczniów klas pierwszych.

Każdy z aktorów miał swój udział w tym, by publiczność wraz z nimi mogła przenieść się do stajenki w Betlejem, gdzie narodził się Jezus. Gromkie oklaski świadczyły o tym, że zarówno mali aktorzy, jak i ci starsi zrobili to przepięknie. Jasełka stały się nie tylko okazją do integracji młodzieży naszej szkoły z dziećmi, ale też stworzenia atmosfery jedności oraz radosnego, świątecznego klimatu. Zaproszeni goście pani dyrektor Przedszkola Kubuś Puchatek w Kościelcu Dorota Gałdyn oraz wicewojt gminy Kościelec, pan Sylwester Chęciński docenili aktorów i niezwykle pozytywnie wypowiedzieli się o występach naszej młodzieży oraz dzieci zachęcając tym samym naszych wolontariuszy do kolejnej integracji z przedszkolaczkami.

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Biblioteka
Basia w pociągu relacji
1 dzień temu 973

Basia w pociągu relacji "Pisarz-Czytelnik"

Biblioteka
Zofia Stanecka w Kole
1 dzień temu 1,714

Zofia Stanecka w Kole

Inne
Statystyka wyjazdów strażaków w ostatnim tygodniu [17.05.2024 -24.05.2024]
1 dzień temu 2,069

Statystyka wyjazdów strażaków w ostatnim tygodniu [17.05.2024 -24.05.2024]

Gmina Przedecz
Prezydent Andrzej Duda ponownie w naszym powiecie!
1 dzień temu 12,956 11

Prezydent Andrzej Duda ponownie w naszym powiecie!

Miasto Koło
Miasto i Mundurowi Dzieciom - festyn sportowy
2 dni temu 3,268 2

Miasto i Mundurowi Dzieciom - festyn sportowy

Miasto Koło
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na rodzinny piknik
2 dni temu 2,513

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na rodzinny piknik

1 dzień temu 1714
R E K L A M A