sim

Wiadomości Powiat Kolski Jasełka w ZSRCKU w Kościelcu

Jasełka w ZSRCKU w Kościelcu

16 dni temu | Źródło: ZSRCKU Kościelec | Wyświetleń artykułu: 1,619 | Komentarzy: 0
Jasełka w ZSRCKU w Kościelcu
Foto:ZSRCKU Kościelec
zacisze
Szkolne Koło Wolontariatu- ZSRCKU Kościelec pod opieką pani Marleny Piguły i pani Anety Augustyniak już po raz trzeci zorganizowało jasełka wraz z dziećmi i ich wychowawczyniami: panią Mirosławą Stasiak, panią Justyną Sidorowicz i panią Anną Krzyżanowską z Przedszkola Kubuś Puchatek w Kościelcu. Jasełka były wystawiane dwukrotnie, 21 grudnia dla rodziców przedszkolaków, natomiast 22 grudnia dla naszej społeczności szkolnej. Aktorami byli uczniowie klas I, II i III oraz przedszkolaki. Dzięki tym małym jak i dużym aktorom przenieśliśmy się do betlejemskiej stajenki.

Jasełka rozpoczęły się od wymigania kolędy „Cicha noc” przez uczniów klas pierwszych (I TL, I TŻU i I TE). Następnie na scenę wkroczyły anioły I TE i II bTE), by zapowiedzieć nam scenę zwiastowania w Nazarecie i moment, gdy Maryja wypowiedziała swoje FIAT Bogu. Były też zaślubiny Maryi i Józefa, które zakończyły się pięknym tańcem w wykonaniu młodzieży z I i III TŻU i TTŻ .

Jezus narodził się w szopie, gdyż nie było dla Maryi i Józefa miejsca w gospodzie. To tutaj przybyli mali pastuszkowie, mędrcy ze Wschodu oraz dzieci aby w nowo narodzonym dostrzec długo oczekiwanego Syna Bożego. Tak jak na kartach Ewangelii, przybywszy do stajenki oddali pokłon Jezusowi i złożyli swoje dary. Wielu wzruszeń dostarczyli zebranej publiczności aktorzy, grając z wielkim zaangażowaniem i przejęciem swoje role , tańcząc i śpiewając kolędy oraz pastorałki.

To wszystko stało się pięknym akcentem zapowiadającym Boże Narodzenie. W postać: Maryi: wcieliła się Ola Grabska, Józefa: Adam Dominik Zubrzycki, Anioła Gabriela Kamila Szafrańska , tańczących aniołów Sandra Gralak , Zosia Bartczak, Zuzanna Pabin , gości weselnych: Angelika Iwińska, Sandra Kołodziejska, Karolina Kołodziejska, Aleksandra Świderska, Patrycja Malczyk, Tomasz Baleja, Adam Kmita Michał Rakowski, Krystian Jankowski i Antoni Krakowiak. Byli też pastuszkowie, królowie, aniołki i dzieci, w role których wcieliły się przedszkolaczki przynosząc do nowo narodzonego Jezuska swoje cenne dary. O klimat świątecznych kolęd i pastorałek zadbał Zespół Wokalny ZSRCKU Kościelec. W jasełkach uczestniczyli uczniowie z różnych klas tym bardziej cieszy nas fakt, ze zaangażowało się w nie wielu uczniów klas pierwszych.

Każdy z aktorów miał swój udział w tym, by publiczność wraz z nimi mogła przenieść się do stajenki w Betlejem, gdzie narodził się Jezus. Gromkie oklaski świadczyły o tym, że zarówno mali aktorzy, jak i ci starsi zrobili to przepięknie. Jasełka stały się nie tylko okazją do integracji młodzieży naszej szkoły z dziećmi, ale też stworzenia atmosfery jedności oraz radosnego, świątecznego klimatu. Zaproszeni goście pani dyrektor Przedszkola Kubuś Puchatek w Kościelcu Dorota Gałdyn oraz wicewojt gminy Kościelec, pan Sylwester Chęciński docenili aktorów i niezwykle pozytywnie wypowiedzieli się o występach naszej młodzieży oraz dzieci zachęcając tym samym naszych wolontariuszy do kolejnej integracji z przedszkolaczkami.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!