sim
marzena pilarska
Wiadomości Polityka Oświadczenie Przewodniczącego w sprawie budżetu

Oświadczenie Przewodniczącego w sprawie budżetu

9 dni temu | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 8,028 | Komentarzy: 19
Oświadczenie Przewodniczącego w sprawie budżetu
Foto:e-kolo.pl
zacisze
Informowaliśmy w dniu wczorajszych naszych czytelników o braku porozumienia między Wiceburmistrz a Radą Miejską w sprawie tegorocznego budżetu. Poniżej prezentujemy oświadczenie Przewodniczącego Rady Miasta Artura Szafrańskiego do zaistniałem sytuacji.

O Ś W I A D C Z E N I E
Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kole w sprawie braku akceptacji przez Panią Wiceburmistrz Miasta Koła uchwały podjętej przez Radę Miejską w Kole Nr L/482/2017 w spawie uchwały budżetowej Miasta Koła na 2018 rok

Na wstępie pragnę złożyć podziękowania na ręce Pani Skarbnik Miasta Koła za przygotowanie projektu uchwały budżetowej na 2018 rok. Cieszę się że udało się spiąć budżet miasta bez nowych obciążeń kredytowych. Jestem pewien, że w uchwalonym przez Radę Miejską budżecie udało się również połączyć dbałość o stabilność finansów publicznych miasta i choć w części wypełnienie obowiązków wobec mieszkańców miasta Koła.
Zamiar zaskarżenia przez Panią Wiceburmistrz uchwały budżetowej na 2018 rok do Regionalnej Izby Obrachunkowej, celem stwierdzenia jej nieważności, uważam że jest drogą pozbawioną dialogu oraz kompromisu i prowadzącą do pogłębienia chaosu panującego w mieście Kole. Obecna batalia o budżet miasta Koła doskonale obrazuje sytuację w mieście. Szarpaniny i kłótnie słowne przynoszą szkodę naszemu Miastu, a mieszkańcy są skłonni szukać winnych po obu stronach.
Przy podejmowaniu uchwały budżetowej miasta Koła na 2018 rok zabrakło woli wypracowania wspólnego kompromisu. Obecnie zarzuty stawiane Radzie Miejskiej ze strony Pani Wiceburmistrz uznaje za bezzasadne z uwagi na fakt, iż kiedy należało dyskutować nad sprecyzowaniem tych aspektów Pani Wiceburmistrz była nieobecna i jako Przewodniczący Rady Miejskiej bardzo nad tym ubolewam, ale jak już informowałem szanuję tą decyzję. Bez wątpienia należy uznać, że najgorsze co w obecnej sytuacji miasta Koła, może Nas spotkać to brak dialogu pomiędzy Panią Wiceburmistrz a Rada Miejską.
Uważam, że wszystkie niejasności w zakresie podjętej uchwały budżetowej należy uzgodnić na najbliższych posiedzeniach Komisji stałych działających przy Radzie Miasta i liczę na to, że tak właśnie będzie, a merytoryczna rozmowa ze strony Państwa Radnych napotka merytoryczną stronę Urzędu Miejskiego i Pani Wiceburmistrz, jestem również przekonany, że powrócimy do dialogu i wypracowania kompromisu. Jeszcze w tym tygodniu spotkam się z Panią Wiceburmistrz w celu ustalenia harmonogramu dalszych działań. Tego właśnie oczekują od nas mieszkańcy miasta Koła!
Z wyrazami szacunku

Artur Szafrański
Przewodniczący Rady Miasta Koła

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (19)
mieszkanka 8 dni temu
gdzie byli radni jak burmistrz korumpowal
| Zgłoś do usunięcia
kis 8 dni temu
kogo korumpowal ,ciebie?
Stefka Kunias 8 dni temu
A Niestety nadal p Maciaszkowi i jego przyjaciółce wydaje się ze żądzą kołem , Ludzie wywieźmy tego pseudo ekonoma na taczkach , nadal wydaje się im iż to ich prywatne miasto , że to oni są wybrańcami mieszkańców a to bzdura . To RADA MIASTA nas mieszkańców i nasz głos reprezentuje .Pani burmistrz , droga Fiono wracaj do Podębic , zajmij się zbieraniem grzybów czy coś bo p Maciaszek już dość namieszał
| Zgłoś do usunięcia
kis 8 dni temu
a ty spadaj na drzewo,z tymi pomyslami.
Prawo 8 dni temu
Budowa ZK w Kole nie koniecznie Cały urok tej instytucji to wypiski i oczekiwanie na widzenia Jak rodzina na miejscu to nie ma tego Blusa!!!!!!
| Zgłoś do usunięcia
Tyrion Lanister 8 dni temu
Sobolewski i Szafrański to najlepsi samorządowcy jakich Koło w tych trudnych czasach może mieć. I dobrze że ich mamy! Mając u boku Brzoską, Piaseckiego czy Baryłę stworzą ciekawą alternatywę dla miasta i wyciągną nas z tej patowej sytuacji!
| Zgłoś do usunięcia
Awawa 7 dni temu
Jacy najlepsi najgorsi jacy mogą być bo knują...
Nie żartuj sobie z poważnych spraw. 7 dni temu
Tyrion to Sobolewski a Lanister to Szafrański.... hmmm czy odwrotnie bo się pogubiłem już.
ala 8 dni temu
A Kopernik była kobietą ...
Składnia językowa oświadczenia - masakra...... 8 dni temu
Najpierw z gościem od grabienia liści składają jakieś oświadczenia i zarzuty przeciw.... na tym samym portalu a teraz mówi o kompromisie. No halo coś nie tak... Chciałbym usłyszeć też wyjaśnienia na temat przesłuchania w CBŚ w Łodzi.
| Zgłoś do usunięcia
kołoanty 8 dni temu
Dlaczego Miastem Koło rządzą osoby w wiekszości nie tylko nie "rdzenni" mieszkańcy a juz wgl nie mieszkańcy koła?
| Zgłoś do usunięcia
kik 8 dni temu
"Szarpaniny" -to jest język Pana Przewodniczącego?.Żałosne.Brak zasobu słów ,aby wyrazić swoje racje ,to zakres poziomu intelektu.
| Zgłoś do usunięcia
czytelnik 8 dni temu
Czy Ty -drogi kolski intelektualisto- nie znasz języka ojczystego a umiesz tylko zwracać innym uwagi? "Szarpanina" -o czym nie slyszaleś, to: 1. pot. «gwałtowne szarpanie się z kimś lub wyrywanie się komuś» 2. pot. «zmaganie się z trudnościami lub kłopotami» 3. pot. «wewnętrzna walka z samym sobą» 4. pot. «gwałtowne szarpanie czegoś» UCZ SIĘ!!!
Kolanin 9 dni temu
Teraz to za późno na porozumienie,nie trzeba było reki podnosić za bezprawnymi zmianami w projekcje budżetu .Do pierdla z wami za działanie na szkodę miasta.
| Zgłoś do usunięcia
Tata Julii 9 dni temu
Pan Sobolewski pokazał publicznie, że popiera działania Pana Przewodniczącego występując z nim ostatnio publicznie w wywiadzie! Oprócz tego z resztą Pan Przewodniczący występuje w imieniu całej Rady a wiec wszystkich mieszkańcow! Reasumując! Miasto stoi murem za Panem Panie Przewodniczący! Popieramy to oświadczenie i działania Rady! Na czele z komisją budżetową!
| Zgłoś do usunięcia
Ulla 8 dni temu
A kim ty jesteś aby wypowiadać się w tym tonie ,mów za siebie bo dla mnie ta Rada to POMYŁKA .
koło 9 dni temu
Miał być zakład karny i do tej pory nie ma Radni Misata odali Dotacje pozyskane przez Miasto Koło Czas Zmienić Radnych Miata
Fdf 9 dni temu
Pani Birmistrz to niech najlepiej zrezygnuje I zacznie rzadzic w swoim miescie
| Zgłoś do usunięcia
Awawa 8 dni temu
A kiedy twoja rezygnacja szkodniku ?