R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Powiatowe spotkanie noworoczne strażaków OSP

17-01-2018 12:30 | Źródło: Starostwo Kolskie | Wyświetleń artykułu: 4,796 | Komentarzy: 0

W dniu 12 stycznia 2018 roku w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Dąbiu odbyło się Spotkanie Noworoczne Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kole z przedstawicielami Zarządów Gminnych OSP, przedstawicielami służb, inspekcji i straży, wojska, nadleśnictwa, a także przedstawicielami samorządów z terenu powiatu kolskiego. Wspólne spotkanie stanowiło doskonałą okazję do podsumowania działań podejmowanych w 2017 roku, a także do złożenia sobie życzeń i podziękowań. Gospodarzem spotkania była Gmina Dąbie z burmistrzem Tomaszem Ludwickim, który powitał zebranych oraz przedstawił cel i program spotkania.

R E K L A M A

Na pierwszym w tym roku posiedzeniu omówiono zadania programowe zrealizowane w 2017 roku, a także przedstawiono plany i założenia na 2018 rok.

Podsumowania realizacji zadań w 2017 roku dokonał Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Starosta Kolski Wieńczysław Oblizajek dziękując druhom za trud i poświęcenie oraz działalność sportową i kulturalną. Głos zabrał także Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Komendant Powiatowy PSP w Kole bryg. Robert Kropidłowski, który skupił się na omówieniu Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz przedstawił statystyki dotyczące zdarzeń, jakie wystąpiły na terenie powiatu kolskiego w 2017 roku. Swoją obecnością druhów zaszczyciło wielu znamienitych gości, w tym poseł na Sejm RP Leszek Galemba, który podziękował druhom za ich działalność. Krótką modlitwę dla zebranych poprowadził kapelan strażaków, ks. Wojciech Szczepankiewicz. Podczas spotkania druhowie podzielili się opłatkiem i złożyli życzenia noworoczne.

Spotkanie wzbogaciła bogata część artystyczna, w której wystąpili: Zespół Folklorystyczny "Nadnerzanki", Miejsko-Strażacka Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Dąbiu oraz zespół "Effatha" z Chwalborzyc..

Współorganizatorem spotkania było Starostwo Powiatowe w Kole – Wydział Promocji, Rozwoju i Zarządzania Kryzysowego.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze