R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Prąd zabił 15 sztuk bydła. Skutki orkanu Fryderyk

19-01-2018 08:54 | Źródło: Redakcja e-kolo | Wyświetleń artykułu: 32,199 | Komentarzy: 1

Wzmocniona obsada dyspozytorska Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kole przyjęła 3 zgłoszenia dot. usuwania skutków gwałtownych opadów śniegu i silnego wiatru.

Foto:Konrad T.
R E K L A M A

Najpoważniejsze w skutkach zdarzenie miało miejsce w miejscowości Zabłocie – zerwana linia energetyczna spadła na budynek mieszkalny i inwentarski. W wyniku zdarzenia w budynku inwentarskim padło około 15 sztuk bydła. W trakcie opadów śniegu i silnego wiatru nikt z mieszkańców powiatu nie doznał obrażeń, podczas działań ratowniczych żaden ze strażaków nie uległ wypadkowi.

Zerwana linia niskiego napięcia zwisa ze słupa znajdującego się przy budynku. W wyniku zerwania lini doszło do porażenia prądem bydła znajdującego się w budynku inwentarskim. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili teren prowadzonych działań. Dowódca zgłosił potrzebę niezwłocznego odłączenia instalacji elektrycznej ponieważ istniało zagrożenie że wyposażenie budynku inwentarskiego jest pod napięciem. Na polecenie KDR-a jeden z ratowników wszedł do budynku inwentarskiego z detektorem napięcia AC Hot Stick. Detektor nie wskazał napięcia. Gdy budynek nie stwarzał już zagrożenia ustalono, że w wyniku porażenia prądem padło 15 sztuk bydła z 19 znajdujących się w budynku. Na miejsce zdarzenia przybył z ramienia Powiatowego lekarza weterynarii weterynarz, który zbadał żyjące 4 sztuki bydła. Zerwaną linie energetyczną przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia pogotowiu energetycznemu w celu zabezpieczenia.   

- Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kole

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze