R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Zatrzymania

Nieodpowiedzialni kierowcy w rękach policji

23-01-2018 10:57 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 12,329 | Komentarzy: 0

Trzech nieodpowiedzialnych kierowców wpadło w miniony weekend w ręce kolskich funkcjonariuszy. Pierwszy prowadził samochód pod wpływem narkotyków, dwaj kolejni jechali na „podwójnym gazie”, a ponadto jeden z nich nie posiadał prawa jazdy. Wszyscy odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwa.

Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek, 19 stycznia o godzinie 20:00. Patrol Wydziału Ruchu Drogowego na terenie gminy Przedecz zatrzymał do kontroli kierującego pojazdem Audi A4. Mężczyzna był trzeźwy, lecz jego nerwowość i nieadekwatne do sytuacji zachowanie, wzbudziło podejrzenia policjantów. Przypuszczenia potwierdziły się po dokonaniu badania specjalistycznym testerem, który wykazał, że 22- latek kierował będąc pod działaniem narkotyków. Kierującemu pobrana została krew do badań. Zatrzymano mu również uprawnienia do kierowania pojazdami. Wykonując dalsze czynności z udziałem 22-latka policjanci znaleźli w jego spodniach woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Wstępne badanie wykazało, że jest to środek odurzający w postaci metaamfetaminy. Zabezpieczona substancja poddana zostanie badaniom laboratoryjnym. Jeśli testy potwierdzą, że mężczyzna kierował pojazdem pod działaniem narkotyków, a w kieszeni spodni posiadał środki odurzające, grozi mu kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Kolejny z kierowców został zatrzymany godzinę później przez policjantów w Babiaku. Tuż po godzinie 21:00 funkcjonariusze tamtejszego Posterunku Policji skontrolowali 22-letniego kierowcę Audi 80. Podczas rozmowy z nim, mundurowi wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Za powyższe wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych, natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Przed obliczem składu orzekającego stanie również inny mieszkaniec gminy Babiak, zatrzymany przez funkcjonariuszy w sobotnie popołudnie w miejscowości Bugaj. 38-latek kierował osobowym seatem mając w wydychanym powietrzu ponad 2,3 promila alkoholu. Mężczyzna rozstał się z prawem jazdy i czeka go sprawa karna.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze