R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Odblaski dla poprawy bezpieczeństwa

01-02-2018 08:38 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 2,576 | Komentarzy: 1

30 stycznia br., Komenda Powiatowa Policja w Kole od Stowarzyszenia „Bezpieczny Powiat Kolski” otrzymała gadżety poprawiające widoczność niechronionych uczestników ruchu drogowego. Elementy odblaskowe będą rozdawane dzieciom i dorosłym podczas spotkań profilaktycznych.
Foto:
R E K L A M A

Do kolskiej komendy trafiło 1400 elementów odblaskowych, które na ręce I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kole, mł. insp. Artura Foryńskiego przekazał prezes Stowarzyszenia "Bezpieczny Powiat Kolski" Grzegorz Boła. Zawieszki, kamizelki i opaski będą wręczane przez policjantów mieszkańcom powiatu kolskiego podczas działań edukacyjnych, a także w trakcie pełnienia służby na drogach w porach wieczorowo-nocnych, głównie przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego.

W czasie złej widoczności oraz od zmierzchu do świtu, gdy pieszy bądź rowerzysta ma na sobie ubranie w szaro-czarnych kolorach i nie posiada na wierzchniej odzieży elementów odblaskowych, kierowca dostrzega go z dużym opóźnieniem. Pamiętajmy, że w ciemnościach pieszy widzi reflektory samochodu nawet z odległości kilku kilometrów, ale kierowca dostrzeże go dopiero, gdy zauważy sylwetkę człowieka w zasięgu świateł samochodu. Po zmroku, bez elementów odblaskowych, piesi widoczni są dla kierującego z odległości zaledwie kilkunastu metrów. Jeśli jednak niechroniony uczestnik ruchu drogowego wyposażony jest w element odblaskowy który odbija światła samochodu, kierowca spostrzeże go już z odległości kilkuset metrów, co ewidentnie i jednoznacznie wpływa na bezpieczeństwo. Powszechne stosowanie elementów odblaskowych w różnej formie - zawieszki, opaski, kamizelki czy też jaskrawej parasolki spowoduje, że szansa pieszego na uniknięcie potrącenia w warunkach złej widoczności znacznie wzrośnie.

R E K L A M A

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA