R E K L A M A
sim
R E K L A M A
DUKAT
Wiadomości Szkoły i Przedszkola Wszystko na temat pieniędzy...

Wszystko na temat pieniędzy...

02-02-2018 09:59 | Źródło: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kole | Wyświetleń artykułu: 2,784 | Komentarzy: 0
W środę, 31.01.2018r., odbyło się podsumowanie projektu SKO "Wszystko na temat pieniędzy", który realizowany był w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Kole we współpracy z PKO Bank Polski S.A. oddział 1 w Kole.
Wszystko na temat pieniędzy...
Foto:

W spotkaniu z panią Andżeliką Gutowską - opiekunem SKO z ramienia kolskiego oddziału banku, udział wzięli uczniowie szkoły podstawowej, klas gimnazjalnych, szkoły zawodowej i przysposabiającej do pracy. Gość zapoznał uczniów z prezentacją multimedialną "Ciekawostki na temat pieniędzy". Była to jednocześnie doskonała okazja do podsumowania i przypomnienia wiadomości poznawanych przez wychowanków w trakcie realizowanego od 10 stycznia br. projektu. Sposobnością ku temu był quiz, podczas którego uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące historii, funkcji i znaczenia pieniędzy oraz działalności SKO. Dla najaktywniejszych uczestników czekały nagrody .

W kolejnej części spotkania specjalnie powołana komisja w składzie - pani Andżelika Gutowska, pani Dyrektor i pani pedagog, dokonała oceny prezentacji klasowych wykonanych w trakcie projektu. Prezentacje projektowe były wyeksponowane podczas spotkania i stanowiły najważniejszy element dekoracji. Po wnikliwej ocenie komisja przyznała I. miejsce dla klasy I-III przysposabiającej do pracy a wszystkim pozostałym klasom przyznała równorzędne II. miejsce. Nagrodami dla uczniów za ich pracę w przygotowanie prezentacji były słodycze oraz zestaw malarski, kalendarze, kredki i ołówki z logo SKO. Na zakończenie spotkania opiekunowie SKO działającej w naszej placówce wraz z panią Andżeliką zaprosili wszystkich do pamiątkowego zdjęcia i wręczyli dyplomy-podziękowania dla nauczycieli, którzy zaangażowali się w realizację tego przedsięwzięcia. Projekt "Wszystko na temat pieniędzy" został opracowany specjalnie dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Św. Mikołaja w Kole i dostosowany do ich potrzeb oraz możliwości psychofizycznych. Obejmował treści dotyczące funkcji, roli, wartości i rodzajów pieniędzy, polskiego systemu monetarnego, najważniejszych walut europejskich i światowych oraz usług bankowych, które służą oszczędzaniu i racjonalnemu gospodarowaniu finansami domowymi. Realizacja powyższych zagadnień miała miejsce podczas lekcji matematyki, języka polskiego, języka angielskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie oraz zajęć z wychowawcą. Przeprowadzono również konkursy szkolne: "Pieniądze wokół nas" oraz "Wiem wszystko o SKO".

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!
R E K L A M A
k2
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
tomek opas
R E K L A M A
optima
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
 1. Szafrański z dużą przewagą. Witkowski w drugi...

  121,802   37   Miasto Koło
 2. Zmywalne długopisy w komisji nr 11! Policja b...

  63,157   15   Miasto Koło
 3. Będzie II tura w Kłodawie. Kto powalczy o Bur...

  39,350   0   Gmina Kłodawa
 4. Będzie druga tura w Gminie Koło!

  32,534   3   Miasto Koło
 5. Roznosili anonimowe ulotki szkalujące kandyda...

  30,389   50   Miasto Koło
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
23 Paź.
16:00

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Kolejowa 19, Koło
Romowie znani i nieznani...
24 Paź.
15:00

Filia dla Dzieci PiMBP, Kolejowa 19, Koło
Spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki
02 List.
18:00

MDK w Kole
ZADUSZKI ARTYSTYCZNE