R E K L A M A
ren
R E K L A M A
arenda
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

Wszystko na temat pieniędzy...

02-02-2018 09:59 | Źródło: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kole | Wyświetleń artykułu: 2,883 | Komentarzy: 0
W środę, 31.01.2018r., odbyło się podsumowanie projektu SKO "Wszystko na temat pieniędzy", który realizowany był w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Kole we współpracy z PKO Bank Polski S.A. oddział 1 w Kole.
Wszystko na temat pieniędzy...
Foto:
R E K L A M A
media expert

W spotkaniu z panią Andżeliką Gutowską - opiekunem SKO z ramienia kolskiego oddziału banku, udział wzięli uczniowie szkoły podstawowej, klas gimnazjalnych, szkoły zawodowej i przysposabiającej do pracy. Gość zapoznał uczniów z prezentacją multimedialną "Ciekawostki na temat pieniędzy". Była to jednocześnie doskonała okazja do podsumowania i przypomnienia wiadomości poznawanych przez wychowanków w trakcie realizowanego od 10 stycznia br. projektu. Sposobnością ku temu był quiz, podczas którego uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące historii, funkcji i znaczenia pieniędzy oraz działalności SKO. Dla najaktywniejszych uczestników czekały nagrody .

W kolejnej części spotkania specjalnie powołana komisja w składzie - pani Andżelika Gutowska, pani Dyrektor i pani pedagog, dokonała oceny prezentacji klasowych wykonanych w trakcie projektu. Prezentacje projektowe były wyeksponowane podczas spotkania i stanowiły najważniejszy element dekoracji. Po wnikliwej ocenie komisja przyznała I. miejsce dla klasy I-III przysposabiającej do pracy a wszystkim pozostałym klasom przyznała równorzędne II. miejsce. Nagrodami dla uczniów za ich pracę w przygotowanie prezentacji były słodycze oraz zestaw malarski, kalendarze, kredki i ołówki z logo SKO. Na zakończenie spotkania opiekunowie SKO działającej w naszej placówce wraz z panią Andżeliką zaprosili wszystkich do pamiątkowego zdjęcia i wręczyli dyplomy-podziękowania dla nauczycieli, którzy zaangażowali się w realizację tego przedsięwzięcia. Projekt "Wszystko na temat pieniędzy" został opracowany specjalnie dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Św. Mikołaja w Kole i dostosowany do ich potrzeb oraz możliwości psychofizycznych. Obejmował treści dotyczące funkcji, roli, wartości i rodzajów pieniędzy, polskiego systemu monetarnego, najważniejszych walut europejskich i światowych oraz usług bankowych, które służą oszczędzaniu i racjonalnemu gospodarowaniu finansami domowymi. Realizacja powyższych zagadnień miała miejsce podczas lekcji matematyki, języka polskiego, języka angielskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie oraz zajęć z wychowawcą. Przeprowadzono również konkursy szkolne: "Pieniądze wokół nas" oraz "Wiem wszystko o SKO".

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
tomasz nowak
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
kotleszka gym
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
optima
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
 1. Transmisja na żywo w TV Trwam prosto z Koła

  18,445   5   Miasto Koło
 2. Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

  14,268   4   Zatrzymania
 3. Jechał za szybko. Stracił prawo jazdy

  11,739   0   Zatrzymania
 4. Do patroli pieszych dołączył pies - Goran

  5,895   2   Inne
 5. Walentynki u kolskich seniorów

  5,584   0   Miasto Koło
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
16 Luty
09:00

MOSiR w Kole
III Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich
22 Luty
16:30

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Kolejowa 19, Koło
Spotkanie z Bartłomiejem Grzanką
24 Luty
18:00

MDK w Kole
WIELKA SŁAWA TO ŻART.. - koncert