R E K L A M A
sim
R E K L A M A
zielenie osada
Wiadomości Szkoły i Przedszkola Wszystko na temat pieniędzy...

Wszystko na temat pieniędzy...

02-02-2018 09:59 | Źródło: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kole | Wyświetleń artykułu: 2,744 | Komentarzy: 0
Wszystko na temat pieniędzy...
Foto:
R E K L A M A
carnis
W środę, 31.01.2018r., odbyło się podsumowanie projektu SKO "Wszystko na temat pieniędzy", który realizowany był w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Kole we współpracy z PKO Bank Polski S.A. oddział 1 w Kole.

W spotkaniu z panią Andżeliką Gutowską - opiekunem SKO z ramienia kolskiego oddziału banku, udział wzięli uczniowie szkoły podstawowej, klas gimnazjalnych, szkoły zawodowej i przysposabiającej do pracy. Gość zapoznał uczniów z prezentacją multimedialną "Ciekawostki na temat pieniędzy". Była to jednocześnie doskonała okazja do podsumowania i przypomnienia wiadomości poznawanych przez wychowanków w trakcie realizowanego od 10 stycznia br. projektu. Sposobnością ku temu był quiz, podczas którego uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące historii, funkcji i znaczenia pieniędzy oraz działalności SKO. Dla najaktywniejszych uczestników czekały nagrody .

W kolejnej części spotkania specjalnie powołana komisja w składzie - pani Andżelika Gutowska, pani Dyrektor i pani pedagog, dokonała oceny prezentacji klasowych wykonanych w trakcie projektu. Prezentacje projektowe były wyeksponowane podczas spotkania i stanowiły najważniejszy element dekoracji. Po wnikliwej ocenie komisja przyznała I. miejsce dla klasy I-III przysposabiającej do pracy a wszystkim pozostałym klasom przyznała równorzędne II. miejsce. Nagrodami dla uczniów za ich pracę w przygotowanie prezentacji były słodycze oraz zestaw malarski, kalendarze, kredki i ołówki z logo SKO. Na zakończenie spotkania opiekunowie SKO działającej w naszej placówce wraz z panią Andżeliką zaprosili wszystkich do pamiątkowego zdjęcia i wręczyli dyplomy-podziękowania dla nauczycieli, którzy zaangażowali się w realizację tego przedsięwzięcia. Projekt "Wszystko na temat pieniędzy" został opracowany specjalnie dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Św. Mikołaja w Kole i dostosowany do ich potrzeb oraz możliwości psychofizycznych. Obejmował treści dotyczące funkcji, roli, wartości i rodzajów pieniędzy, polskiego systemu monetarnego, najważniejszych walut europejskich i światowych oraz usług bankowych, które służą oszczędzaniu i racjonalnemu gospodarowaniu finansami domowymi. Realizacja powyższych zagadnień miała miejsce podczas lekcji matematyki, języka polskiego, języka angielskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie oraz zajęć z wychowawcą. Przeprowadzono również konkursy szkolne: "Pieniądze wokół nas" oraz "Wiem wszystko o SKO".

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
R E K L A M A
Biały Fortepian news
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
R E K L A M A
paryz
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
tomek opas
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
25 Sierp.
16:00

Stadion MOSiR w Kole
Wielkopolskie Święto Mleka i Powiatu Kolskiego
26 Sierp.
11:00

Kościelec, Amfiteatr, ul. Różana
Dożynki Gminne w Kościelcu
26 Sierp.
14:00

Stadion Miejski w Kłodawie
Dożynki Gminne w Kłodawie