sim
Artbud
Wiadomości Szkoły i Przedszkola ZSCKR: Monodram Piotra Cyrwusa

ZSCKR: Monodram Piotra Cyrwusa

8 dni temu | Źródło: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu | Wyświetleń artykułu: 1,426 | Komentarzy: 1
ZSCKR: Monodram Piotra Cyrwusa
Foto:
zacisze
Dnia 9 lutego szesnastoosobowa grupa uczniów, pod opieką Joanny Suliburskiej - nauczyciela języka polskiego, wzięła udział w spektaklu pt. "Zapiski oficera Armii Czerwonej", który odbył się w Miejskim Domu Kultury w Kole.

Monodram Piotra Cyrwusa na podstawie prozy Sergiusza Piaseckiego pod tym samym tytułem odnosi się do tematu "machiny komunistycznego totalitaryzmu". Starszy lejtnant Michaił Zubow 14 września 1939 roku wkracza do Polski. Dla człowieka wychowanego w systemie totalitarnym Polska to kraj sprzeczności i dziwów. Lejtnant interpretuje rzeczywistość po swojemu. Na pierwszy rzut oka postrzegany przez niego świat jest groteskowy i komiczny. Czas jednak jest nieubłagany, wypadki wojenne doświadczają naszego bohatera. To niecodzienne wydarzenie teatralne było ciekawą lekcją historii, a ze względu na rodzaj sztuki i kunszt aktorski Piotra Cyrwusa atrakcyjną lekcją języka polskiego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Anna Witaszek
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
Xxxyyt 5 dni temu
Kogo to obchodzi że ktoś tam nieznany był na jakimś przedstawieniu z jakąś trudną młodzieżą ze szkoły specjalnej ?
| Zgłoś do usunięcia