R E K L A M A
sim
R E K L A M A
DUKAT
Wiadomości Biblioteka Lutowe DKK w PiMBP w Kole

Lutowe DKK w PiMBP w Kole

19-02-2018 09:11 | Źródło: PiMBP w Kole | Wyświetleń artykułu: 1,914 | Komentarzy: 0
Lutowe DKK w PiMBP w Kole
Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kole, lutowe spotkanie (16.02.) spędzili na dalekiej północy z książką Ilony Wiśniewskiej "Hen".

Od wydawcy:

"Północ Norwegii to surowy klimat, garstka ludzi, tysiące reniferów, lodowate morze i wicher, który mąci świadomość. Dla bohaterów tej książki Finnmark, region przez wieki utożsamiany z ultima Thule, to centrum świata i niekończąca się opowieść. Najdalszą północ Europy Ilona Wiśniewska ogląda matowymi oczami umierającego starca, wsłuchuje się w nią razem z Mari Boine - najsłynniejszą na świecie saamską wokalistką, godzi się na nią z tymi, którzy nie mają dokąd wyjechać, albo stara się ją uchronić od zniknięcia wraz z tymi, którzy malują murale na opuszczonych budynkach. Finnmark to kraniec. Nie ma znaczenia, skąd się patrzy, bo to nadal będzie albo daleko, albo hen daleko. Słowo „hen” w norweskim odnosi się do odległości, tyle że równie dobrze może znaczyć „po drugiej stronie globu”, jak i „tuż za rogiem”. Hen to równocześnie daleko i blisko."

Reportaż dyskutantów zafascynował.

Fotografika, reporterka współpracująca z "Polityką" i magazynami podróżniczymi, wciągnęła członków DKK we wspaniałą wędrówkę przez śniegi i lód, a literacko olśniła.

Obraz Norwegii odmalowany w reportażu jednak ich podzielił... jedni nadal pozostają pod urokiem skandynawskich klimatów, inni zdecydowanie zmienili zdanie na temat "kontynentalnej" Norwegii, która przestała ich uwodzić.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
R E K L A M A
Biały Fortepian news
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
Kontakt z autorem: a.pietruszka@biblioteka-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!
R E K L A M A
k2
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
tomek opas
R E K L A M A
optima
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek