R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

Klasy drugie poznają historię miasta Kłodawa

01-03-2018 09:47 | Źródło: Szkoła Podstawowa nr 2 w Kłodawie | Wyświetleń artykułu: 2,527 | Komentarzy: 0

Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kłodawie realizują kilkuletni projekt POLSKA- EUROPA - ŚWIAT. Zaczęło się od „wędrówki” po krajach Europy. Drugim etapem projektu była podróż po kontynentach pod hasłem „W dziesięć dni dookoła świata”. W kolejnej odsłonie projektu pod hasłem „Cudze chwalicie swego nie znacie” dzieci poznały i prezentowały tradycje, folklor, legendy, krajobrazy i kuchnię najważniejszych regionów kraju.
Foto:
R E K L A M A

W tym roku szkolnym nadeszła pora na najbliższe sercu miejsce - miasto Kłodawę. Projekt realizowany jest pod hasłem "KŁODAWA- MOJA MAŁA OJCZYZNA". W ramach realizacji projektu klasy drugie zwiedzają zabytki, Miejsca Pamięci Narodowej oraz Podziemną Trasę Turystyczną w kłodawskiej kopalni. Odwiedziły również szkolne muzeum i spotkały się z nauczycielką historii panią Iwoną Kucharską. Dowiedziały się , że Kłodawa była miastem wielokulturowym, w którym obok Polaków mieszkali Żydzi i Romowie. Pani Kucharska opowiadała o tragicznych, wojennych losach kłodawskich Żydów. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały zgromadzone w muzeum zdjęcia i pamiątki po społeczności żydowskiej.

R E K L A M A

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA