R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Pożary

Pożar budynku mieszkalnego w Krzykosach

02-03-2018 08:10 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 7,417 | Komentarzy: 0

28 lutego br. zadysponowano jednostki straży pożarnej do pożaru sadzy we wsi Krzykosy gm. Kłodawa. Po dojeździe na miejsce okazało się, że pożarem objęty jest budynek mieszkalny.

Foto:OSP Kłodawa
R E K L A M A

Kierownik działań ustalił, że palą się pomieszczenia w budynku jednorodzinnym: kotłownia, kuchnia, korytarz oraz pokój. Brak osób poszkodowanych. Właściciel opuścił budynek przed przebyciem JOP. Zadymiony jest cały budynek wraz ze strychem.

Ratownicy zabezpieczyli i oświetlili teren prowadzonych działań. Strażacy wyłączyli zasilanie w budynku. Ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do środka budynku podając dwa prądy wody w natarciu na palące się pomieszczenia. Podano również jeden prąd wody z podnośnika przez okno na strych budynku mieszkalnego. Ratownicy z pomieszczenia kuchni wynieśli na zewnątrz budynku kuchenkę gazową wraz z butlą Propan Butan 11 kg, która została sprawdzona kamerą termowizyjną. Kamera termowizyjna nie wskazała podwyższonej temperatury butli. Cały budynek został oddymiony przy użyciu wentylatora oddymiającego. Na miejsce akcji przybyło Pogotowie energetyczne, które odłączyło dopływ prądu od słupa do budynku mieszkalnego. Po ugaszeniu pożaru strażacy przy użyciu kamery termowizyjnej i mierników na obecność tlenku węgla sprawdzili cały budynek mieszkalny. Kamera termowizyjna nie wykryła zarzewi ognia, miernik nie stwierdził obecności tlenku węgla. 

Prawdopodobną przyczyną pożaru było wypadnięcie żaru z pieca CO.

W zdarzeniu udział brały: OSP Kłodawa, OSP Bierzwienna, OSP Luboniek i PSP Koło.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze