sim
geberit
Wiadomości Miasto Koło Uwaga! Ruszają kontrole segregacji odpadów!

Uwaga! Ruszają kontrole segregacji odpadów!

21 dni temu | Źródło: UM Koło | Wyświetleń artykułu: 15,644 | Komentarzy: 4
Uwaga! Ruszają kontrole segregacji odpadów!
Foto:e-kolo.pl
zacisze
Zastępca Burmistrza Miasta Koła informuje, że od miesiąca marca 2018 r. rozpocznie się kontrola w zakresie przestrzegania przez mieszkańców zasad segregacji odpadów komunalnych. Sprawdzane będą pojemniki na odpady zmieszane, czy nie znajdują się w nich odpady, które podlegają selektywnej zbiórce tj. papier, plastik, szkło, metal, przeterminowane leki, chemikalia, zużyte baterie, zużyty sprzęt RTV i AGD, odpady budowlane, odpady ulegające biodegradacji.

W przypadku stwierdzenia, że odpady zbierane są niezgodnie ze złożoną deklaracją, właściciel nieruchomości otrzymuje czerwoną nalepkę na pojemnik o treści „NIEPRAWIDŁOWA SEGREGACJA”. W przypadku kiedy ta nieprawidłowość powtórzy się dwukrotnie, właściciel nieruchomości zostanie obciążony opłatą jak za odpady zmieszane (niesegregowane) czyli 25 zł od osoby.
 
Podkreślić należy, że prawidłowa segregacja odpadów wpływa na zmniejszenie ilości odpadów zmieszanych (niesegregowanych), co przekłada się na zmniejszenie ponoszonych kosztów przez gminę. Większa ilość odpadów zmieszanych  ma bezpośredni wpływ na koszty funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Nieprzestrzeganie przez mieszkańców Gminy zasad segregacji, czyli wrzucanie do pojemników na odpady zmieszane np. papieru, plastiku, szkła, metalu zwiększa ilość odpadów zmieszanych oraz zwiększa koszty funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnym.                             
 
W sytuacji, w której wpływy z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi nie pozwolą na sfinansowanie ustawowo określonych kosztów będzie konieczność do podniesienia stawki opłat. 
 
W związku z powyższym, aby uniknąć wyższej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi  mieszkańcy Gminy, którzy zadeklarowali, że będą segregować odpady, a tego nie robią,  powinni dostosować się do obowiązku selektywnego zbierania odpadów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (4)
Moni 19 dni temu
No ci pracownicy też będą miec emerytury po 834 zł po 40 latach pracy a nie renty
| Zgłoś do usunięcia
s--tach 20 dni temu
Mogą kontrolować ale U>M nic w tym kierunku nie zrobi bo sami ludzi zmuszają do palenia śmieci PŁACĄC niecałe 1700 zł.wypłaty ludziom z 30 letnim stażem wykorzystują na maksa luki prawne a p. sekretarz bach na maxsa więc niema co mażyć o czystym powietrzu w mieście
| Zgłoś do usunięcia
Torent 20 dni temu
1700 zł! To więcej niż renta obojga moich rodziców.
Zula 20 dni temu
Cały czas obserwuję mieszkańców OS. Powstańców. Wlkp 11 80% mieszkańców nie segreguje śmieci. Krew mnie zalewa jak widzę w workach makulaturę i nie rzadko plastiki. A my wszyscy za to płacimy. Pozdrawiam 4470f6
| Zgłoś do usunięcia