R E K L A M A
sim
R E K L A M A
geberit odlewnia
Wiadomości Miasto Koło Uwaga! Ruszają kontrole segregacji odpadów!

Uwaga! Ruszają kontrole segregacji odpadów!

02-03-2018 08:56 | Źródło: UM Koło | Wyświetleń artykułu: 16,626 | Komentarzy: 4
Zastępca Burmistrza Miasta Koła informuje, że od miesiąca marca 2018 r. rozpocznie się kontrola w zakresie przestrzegania przez mieszkańców zasad segregacji odpadów komunalnych. Sprawdzane będą pojemniki na odpady zmieszane, czy nie znajdują się w nich odpady, które podlegają selektywnej zbiórce tj. papier, plastik, szkło, metal, przeterminowane leki, chemikalia, zużyte baterie, zużyty sprzęt RTV i AGD, odpady budowlane, odpady ulegające biodegradacji.
Uwaga! Ruszają kontrole segregacji odpadów!
Foto:e-kolo.pl

W przypadku stwierdzenia, że odpady zbierane są niezgodnie ze złożoną deklaracją, właściciel nieruchomości otrzymuje czerwoną nalepkę na pojemnik o treści „NIEPRAWIDŁOWA SEGREGACJA”. W przypadku kiedy ta nieprawidłowość powtórzy się dwukrotnie, właściciel nieruchomości zostanie obciążony opłatą jak za odpady zmieszane (niesegregowane) czyli 25 zł od osoby.
 
Podkreślić należy, że prawidłowa segregacja odpadów wpływa na zmniejszenie ilości odpadów zmieszanych (niesegregowanych), co przekłada się na zmniejszenie ponoszonych kosztów przez gminę. Większa ilość odpadów zmieszanych  ma bezpośredni wpływ na koszty funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Nieprzestrzeganie przez mieszkańców Gminy zasad segregacji, czyli wrzucanie do pojemników na odpady zmieszane np. papieru, plastiku, szkła, metalu zwiększa ilość odpadów zmieszanych oraz zwiększa koszty funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnym.                             
 
W sytuacji, w której wpływy z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi nie pozwolą na sfinansowanie ustawowo określonych kosztów będzie konieczność do podniesienia stawki opłat. 
 
W związku z powyższym, aby uniknąć wyższej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi  mieszkańcy Gminy, którzy zadeklarowali, że będą segregować odpady, a tego nie robią,  powinni dostosować się do obowiązku selektywnego zbierania odpadów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
R E K L A M A
marek podnewsem
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (4)
Moni 03-03-2018 20:59
No ci pracownicy też będą miec emerytury po 834 zł po 40 latach pracy a nie renty
| Zgłoś do usunięcia
s--tach 02-03-2018 14:44
Mogą kontrolować ale U>M nic w tym kierunku nie zrobi bo sami ludzi zmuszają do palenia śmieci PŁACĄC niecałe 1700 zł.wypłaty ludziom z 30 letnim stażem wykorzystują na maksa luki prawne a p. sekretarz bach na maxsa więc niema co mażyć o czystym powietrzu w mieście
| Zgłoś do usunięcia
Torent 03-03-2018 08:29
1700 zł! To więcej niż renta obojga moich rodziców.
Zula 02-03-2018 14:18
Cały czas obserwuję mieszkańców OS. Powstańców. Wlkp 11 80% mieszkańców nie segreguje śmieci. Krew mnie zalewa jak widzę w workach makulaturę i nie rzadko plastiki. A my wszyscy za to płacimy. Pozdrawiam 4470f6
| Zgłoś do usunięcia
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
tomek opas
R E K L A M A
optima
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
 1. Strażak OSP Koło uratował mężczyźnie życie

  29,515   17   Miasto Koło
 2. Katarzyna Hamiga zastępcą burmistrza Kłodawy...

  21,693   47   Gmina Kłodawa
 3. Ewa Baryła wraca do Rady Miejskiej w Kole

  10,953   13   Polityka
 4. MZEC ma nowego prezesa. Postawiono na pracown...

  9,863   5   Miasto Koło
 5. Sylwestra Miejskiego w tym roku nie będzie

  9,385   15   Miasto Koło
R E K L A M A
Jarek Kozlarek