sim
DUKAT
Wiadomości Szkoły i Przedszkola Wizyta Chóru Lutnia w PM1

Wizyta Chóru Lutnia w PM1

20 dni temu | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 1,440 | Komentarzy: 2
Wizyta Chóru Lutnia w PM1
zacisze
Muzyka jako jedna z dziedzin sztuki odgrywa ogromną rolę w życiu każdego człowieka. Cały czas jest wokół nas. Wszystkie dźwięki, odgłosy i zjawiska akustyczne, jakie dochodzą do naszych uszu, możemy nazwać muzyką.

W związku z tym muzyka powinna stać się przyjacielem każdego, a dzieciom od najwcześniejszych chwil ich życia należy umożliwiać obcowanie z nią w miarę możliwości w sposób aktywny. Wczoraj w Przedszkole Miejskie nr 1 w Kole gościło wyjątkowy zespół- Towarzystwo Śpiewaczo-Muzyczne  "Lutnia" z Koła z koncertem pt. "Poranne spotkanie z muzyką". Tematyka spotkania dotyczyła zimy, która choć piękna to chyba większość z nas chciałoby już ją pożegnać.

Dzieci poznały pojęcia związane z muzyką takie jak: akompaniament, sopran, alt, tenor, dyrygent i batuta. Wysłuchały pięknego wykonania piosenki "Zima" oraz " Biały walczyk". Przedszkolaki miały również możliwość zaśpiewać razem z gośćmi piosenkę "Panie Janie"  kanonem- czyli w najstarszą techniką polifoniczną polegającą  na tym, że melodię głosu prowadzącego imituje odpowiedź w drugim i ewentualnie kolejnych głosach. Podczas spotkanie dzieci wspierały gości również grą na instrumentach. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
kolo 19 dni temu
Wystarczy , by rozumieć potrzeby dzieciaków. Do tego potrzebni są mądrzy nauczyciele i ktoś, kto umie przygotować taką audycję - w tym przypadku Chór Towarzystwa Śpiewaczo-Muzycznego Lutnia.
| Zgłoś do usunięcia
kolanin 19 dni temu
Fajna lekcja muzyczna dla maluchów, więcej takich spotkań, mój wnusio był bardzo zadowolony.
| Zgłoś do usunięcia