R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

Wizyta Chóru Lutnia w PM1

03-03-2018 09:07 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 3,916 | Komentarzy: 2

Muzyka jako jedna z dziedzin sztuki odgrywa ogromną rolę w życiu każdego człowieka. Cały czas jest wokół nas. Wszystkie dźwięki, odgłosy i zjawiska akustyczne, jakie dochodzą do naszych uszu, możemy nazwać muzyką.

R E K L A M A

W związku z tym muzyka powinna stać się przyjacielem każdego, a dzieciom od najwcześniejszych chwil ich życia należy umożliwiać obcowanie z nią w miarę możliwości w sposób aktywny. Wczoraj w Przedszkole Miejskie nr 1 w Kole gościło wyjątkowy zespół- Towarzystwo Śpiewaczo-Muzyczne  "Lutnia" z Koła z koncertem pt. "Poranne spotkanie z muzyką". Tematyka spotkania dotyczyła zimy, która choć piękna to chyba większość z nas chciałoby już ją pożegnać.

Dzieci poznały pojęcia związane z muzyką takie jak: akompaniament, sopran, alt, tenor, dyrygent i batuta. Wysłuchały pięknego wykonania piosenki "Zima" oraz " Biały walczyk". Przedszkolaki miały również możliwość zaśpiewać razem z gośćmi piosenkę "Panie Janie"  kanonem- czyli w najstarszą techniką polifoniczną polegającą  na tym, że melodię głosu prowadzącego imituje odpowiedź w drugim i ewentualnie kolejnych głosach. Podczas spotkanie dzieci wspierały gości również grą na instrumentach. 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2) Pokaż komentarze