sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Wybuch gazu w Kłodawie

Wybuch gazu w Kłodawie

03-10-2010 17:35 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,064 | Komentarzy: 0
Wybuch gazu w Kłodawie
Foto:
zacisze
Prawdopodobnie nieszczelna instalacja między butlą a kuchenką stała się przyczyną wybuchu gazu do jakiego doszło w niedzielę rano w Kłodawie. 41 letni właściciel mieszkania z ciężkimi obrażeniami ciała śmigłowcem został przewieziony do specjalistycznego szpitala.
Mieszkańców jednego z kłodawskich osiedli w niedzielny poranek obudził donośny wybuch. Do eksplozji doszło około godziny 7.40 w mieszkaniu na I piętrze wielorodzinnego bloku przy ul. 3 Maja. Na miejscu błyskawicznie zjawiły się służby ratownicze, policjanci zabezpieczali teren a strażacy zajęli się przewietrzaniem obiektu. Właściciel mieszkania samotnie mieszkający 41 letni mężczyzna z poparzeniami ciała trafił do kolskiego szpitala a następnie śmigłowcem został przetransportowany do placówki specjalistycznej. Na szczęście nikt inny w tym zdarzeniu nie ucierpiał, konstrukcja obiektu też nie została naruszona.

Pracujący na miejscu policjanci i strażacy wstępnie ustalili, że przyczyną eksplozji była najprawdopodobniej nieszczelności instalacji między butlą a kuchenką. Nagromadzony w ten sposób gaz eksplodował być może wówczas kiedy właściciel podpalał sobie porannego papierosa. Zaraz po wybuchu mężczyzna wybiegł z mieszkania w palącej się odzieży, płomienie na nim ugasili sąsiedzi. Siła eksplozji była tak duża, że z okien wyleciały szyby a firanki i zasłony zatrzymały się dopiero na oddalonych o kilka metrów drzewach. Policjanci będą wyjaśniać szczegóły zdarzenia.

Jednocześnie zwracamy się do Państwa z apelem aby na bieżąco sprawdzać i dbać o stan urządzeń gazowych. Szczególnie teraz kiedy dodatkowo użytkowane będą przenośne gazowe piecyki.


Źródło:Komenda Powiatowa Policji w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!