R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Turniej Wiedzy Pożarniczej w Kole

13-03-2018 12:40 | Źródło: UM Koło | Wyświetleń artykułu: 3,400 | Komentarzy: 0

W dniu 9 marca 2018 r. odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom", zorganizowanego przez Burmistrza miasta Koła wraz z Zarządem Gminnym Oddziału Miejskiego OSP RP.

Foto:OSP Koło
R E K L A M A

W turnieju, jaki rozegrał się w siedzibie OSP Koło nad Wartą, udział wzięło 21 uczestników, w tym: dwoje reprezentantów II grupy wiekowej i dziewiętnaścioro przedstawicieli III grupy wiekowej. Zabrakło chętnych i śmiałych uczniów z I grupy, czyli z klas I-VI szkół podstawowych.
 
Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się:

II grupa wiekowa – klasy VII i VIII szkół podstawowych oraz klasy II i III szkół gimnazjalnych
 - Dominik Tęgos ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Kole zajmując I miejsce, zdobywając 18 punktów;

III grupa wiekowa – szkoły ponadpodstawowe i ponadgimnazjalne
 - Izabela Koralewska zajmując I miejsce, zdobywając 37 punktów,
 - Bartosz Budka zajmując II miejsce, zdobywając 35 punktów,
 - Gabriel Czerczak zajmując III miejsce, zdobywając 34 punkty.

Komisja oceniająca podkreśliła dużą wiedzę młodzieży z zakresu przepisów przeciwpożarowych, technik pożarniczych i tradycji ruchu strażackiego.
 
Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” po raz pierwszy organizowany był na terenie miasta Koła. Dość obszerna i trudna tematyka zapewne przyczyniła się, że zabrakło uczestników szkół podstawowych klas I – VI, a uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz klas II i III szkół gimnazjalnych było tylko 2.
 
W związku z powyższym organizatorzy turnieju pragną podziękować opiekunom przybyłych grup na eliminacje, a w szczególny sposób panu Sebastianowi Kalinowskiemu, opiekunowi Dominika Tęgosa oraz Jakuba Szuszwedyka, uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 w Kole, za zachęcenie i przygotowanie uczniów do turnieju. Chłopcy byli jedynymi uczestnikami turnieju w II grupie wiekowej.
 
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku turniej będzie się cieszył większym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Dla uczestników oraz opiekunów Z-ca Burmistrza miasta Koła ufundowała nagrody, których uroczyste wręczenie nastąpi niebawem w ratuszu.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze