R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

Money Matters Matter – Pieniądze się liczą

26-03-2018 09:25 | Źródło: Zespół Szkół Technicznych w Kole | Wyświetleń artykułu: 2,238 | Komentarzy: 0

W dniach od 12 do 18 marca 2018 r. Zespół Szkół Technicznych wziął udział w akcji Global Money Week- Światowy Tydzień Pieniądza. Była to już VII edycja akcji, która przebiegała pod hasłem Money Matters Matter – Pieniądze się liczą.
Foto:
R E K L A M A

Udział w akcji wzięli prawie wszyscy uczniowie na lekcjach podstaw przedsiębiorczości poprzez aktywne rozgrywki klasowe z wykorzystaniem gier o charakterze finansowo-strategicznym typu Eurobiznes Super Biznes Monopoly itp. Niektórzy uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym oraz przygotowali prezentacje dotyczące inwestowania i oszczędzania.

W kilku klasach została przeprowadzona lekcja "Alternatywne formy inwestowania" z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej i filmów "W co można inwestować", "Uważaj na kryptowaluty". Uczniowie mieli również możliwość poznania różnych form inwestowanie takich jak metale szlachetne, surowce, monety dzięki prezentacji zamieszczonej na emiterze szkolnym i gazetce informacyjnej w holu szkoły.

Podsumowując można stwierdzić że udział w akcji był świetną okazję by zainspirować młodzież do zdobywania wiedzy i umiejętności niezbędnych do osiągnięcia samodzielności finansowej w dorosłym życiu i przygotować młode pokolenie do podejmowania świadomych decyzji finansowych.

Koordynatorem akcji był  URZĄD KOMISJI NADZORU FINANSOWEGO a w Zespole Szkół Technicznych akcje zorganizowały nauczycielki podstaw przedsiębiorczości Agnieszka Tomczyk oraz Elżbieta Bagińska.

R E K L A M A

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA