R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Przy szkole w Kościelcu powstanie hala sportowa?

28-03-2018 08:56 | Źródło: Redakcja e-kolo | Wyświetleń artykułu: 5,351 | Komentarzy: 5

Być może do końca roku 2020 roku, przy Zespole Szkół RCKU w Kościelcu powstanie hala sportowa z widownią i innymi pomieszczeniami sportowymi. Starostwo Kolskie złożyło wniosek na dofinansowanie inwestycji przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej - Grupa I - zadania przyszkolne.
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

Obecnie w/w szkoła posiada małą halę, nieprzystosowaną do uprawiania chociażby sportów zespołowych. Niebawem może się to zmienić! Starostwo Kolskie postanowiło spróbować uzyskać dofinansowanie w wysokości ponad dwóch milionów złotych. 

Projekt sali zakłada: Pomieszczenia w obiekcie: sala sportowa – boisko, widownia, salka ruchowa, magazyny sprzętu sportowego,pomieszczenia nauczyciela, szatnie, sanitariaty, hol, pomieszczenia techniczne i porządkowe. Budowany obiekt będzie usytuowany na terenie Zespołu Szkół i wykorzystywany przez uczniów w ramach zajęć wychowania fizycznego, sportowych zajęć pozalekcyjnych, do organizacji zawodów sportowych oraz na potrzeby wydarzeń o charakterze sportowym organizowanych dla lokalnej społeczności. Sala gimnastyczna będzie połączona z gmachem szkolnym za pomocą łącznika.

Biorąc pod uwagę zwiększenie liczby uczniów szkoły po reformie szkolnictwa - budowa hali jest jak najbardziej oczekiwana. 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (5) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA