sim
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
bricomarche
Wiadomości Powiat Kolski Przy szkole w Kościelcu powstanie hala sportowa?

Przy szkole w Kościelcu powstanie hala sportowa?

28 dni temu | Źródło: Redakcja e-kolo | Wyświetleń artykułu: 3,518 | Komentarzy: 5
Przy szkole w Kościelcu powstanie hala sportowa?
Foto:e-kolo.pl
zacisze
Być może do końca roku 2020 roku, przy Zespole Szkół RCKU w Kościelcu powstanie hala sportowa z widownią i innymi pomieszczeniami sportowymi. Starostwo Kolskie złożyło wniosek na dofinansowanie inwestycji przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej - Grupa I - zadania przyszkolne.

Obecnie w/w szkoła posiada małą halę, nieprzystosowaną do uprawiania chociażby sportów zespołowych. Niebawem może się to zmienić! Starostwo Kolskie postanowiło spróbować uzyskać dofinansowanie w wysokości ponad dwóch milionów złotych. 

Projekt sali zakłada: Pomieszczenia w obiekcie: sala sportowa – boisko, widownia, salka ruchowa, magazyny sprzętu sportowego,pomieszczenia nauczyciela, szatnie, sanitariaty, hol, pomieszczenia techniczne i porządkowe. Budowany obiekt będzie usytuowany na terenie Zespołu Szkół i wykorzystywany przez uczniów w ramach zajęć wychowania fizycznego, sportowych zajęć pozalekcyjnych, do organizacji zawodów sportowych oraz na potrzeby wydarzeń o charakterze sportowym organizowanych dla lokalnej społeczności. Sala gimnastyczna będzie połączona z gmachem szkolnym za pomocą łącznika.

Biorąc pod uwagę zwiększenie liczby uczniów szkoły po reformie szkolnictwa - budowa hali jest jak najbardziej oczekiwana. 

Biały Fortepian news

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (5)
bakuś 24 dni temu
Ciekawa inwestycja. Super! Szkoda tylko ze technikum rolnicze z tak wybitna jakością i tradycją stoi w miejscu. Przydalo by sie większe zaakcentowanie rolniczego akcentu.
| Zgłoś do usunięcia
zzk 27 dni temu
Dobra szkoła,należy jej się taka inwestycja.Otwarcie i kolejny Zjazd Absolwentów.Oby się udało!!!!!!!!!!!!
| Zgłoś do usunięcia
Byly 28 dni temu
Sorki za składanie ale nie wkurzył przedmówcą
| Zgłoś do usunięcia
Byly 28 dni temu
Do przed mówcy.... A koło to nie wieś.... W kościelcu krowy nie chodza po drogach.... Widocznie jesteś z 3 maja że Ci tak żal dupe ściska.... Kształcą się tam ludzie z całego powiatu a nie tylko z,, wsi' Kościelec....... No chyba że ty kasztanami w szkole ciskales no to nie ma się co dziwowac....
| Zgłoś do usunięcia
bob 28 dni temu
technikum umiera w Kościelcu, po co na wsi taka hala, kto bedzie ja utrzymywał lepiej niech starostwo dokonczy remont ulicy 3 maja w Kole - rozpoczelo i nie dokonczyło
| Zgłoś do usunięcia