sim
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Wiadomości Miasto Koło Radni przyjęli sprawozdanie roczne OSP Koło nad Wartą

Radni przyjęli sprawozdanie roczne OSP Koło nad Wartą

21 dni temu | Źródło: UM Koło | Wyświetleń artykułu: 1,800 | Komentarzy: 2
Radni przyjęli sprawozdanie roczne OSP Koło nad Wartą
Foto:e-kolo.pl
zacisze
Radni Miejscy na ostatniej sesji przyjęli przez aklamację Sprawozdanie z działalności Ochotniczej Straży Pożarnej Koło nad Wartą za rok 2017.

OSP Koło nad Wartą powstała 22 października 2015r., a jej prezesem jest niezmiennie Arkadiusz Olczak. Jednostka będąca bezpośrednim wsparciem Państwowej Straży Pożarnej ma się czym pochwalić, bowiem niedawno została włączona do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego (KSRG).

Ze sprawozdania za rok ubiegły można się było dowiedzieć, że jednostka liczy 48 członków, w tym 47 zwyczajnych i 1 honorowego. W roku 2017 jednostka powiększyła swe grono się o 9 nowych członków natomiast 2 członków ubyło. Prezes OSP przybliżył słuchaczom działalność organizacyjną, prewencyjną i ratowniczą szkoleniową. Nasi druhowie uczestniczyli w 36 akcjach ratowniczych, w tym: w gaszeniu pożarów 22 razy, w likwidacji miejscowych zagrożeń 14 razy. By zwiększyć świadomość bezpieczeństwa przeciwpożarowego, prowadzili pogadanki z dziećmi i młodzieżą. Zabezpieczali imprezy lokalne i współpracowali z innymi organizacjami.

Jednostka pozyskała niezbędny do skutecznego działania sprzęt oraz wyposażenie jednostki. Pochwalić się też może gospodarnością, bowiem druhowie bardzo chętnie angażują się we wszelkie prace społeczne, porządkowo-remontowe i budowlane przy obiektach oraz sprzęcie.

Mówiąc o planach na bieżący rok, prezes Arkadiusz Olczak zapewnił, iż dołoży starań, by dla jednostki został zakupiony nowy samochód ratowniczo-gaśniczego. Wóz w znaczącym stopniu przyczyniłby się do podniesienia gotowości bojowej strażaków, a co za tym idzie zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców.

Gratulacje należą się druhom, którzy w minionym roku otrzymali odznakę "Strażak Wzorowy": Witoldowi Łakomskiemu, Radosławowi Olczakowi, Mateuszowi Tylowi, Mirosławowi Łukaskiemu oraz komendantowi  Robertowi Kropidłowskiemu, odznaczonemu Złotym Znakiem Związku OSP RP.

Prezes przyjął od Radnych podziękowania dla ochotników i życzenia realizacji założonego na bieżący rok celu. Radna Wanda Obiała zauważyła, że należy się szacunek członkom OSP, którzy działają społecznie i swój czas poświęcają na pomoc drugiemu człowiekowi.  Komisja Prawa i Porządku Publicznego wyraziła pozytywną opinię o informacji prezesa, a Rada przyjęła ją przez aklamację.

Biały Fortepian news

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
Torent 20 dni temu
Radni przyjęli?
| Zgłoś do usunięcia
czytelnik 21 dni temu
"nowy samochód ratowniczo-gaśniczego". Czytacie to po napisaniu? ciągle jakieś błędy. zatrudnijcie korektora.
| Zgłoś do usunięcia