R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Radni przyjęli sprawozdanie roczne OSP Koło nad Wartą

04-04-2018 08:35 | Źródło: UM Koło | Wyświetleń artykułu: 3,200 | Komentarzy: 2

Radni Miejscy na ostatniej sesji przyjęli przez aklamację Sprawozdanie z działalności Ochotniczej Straży Pożarnej Koło nad Wartą za rok 2017.
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

OSP Koło nad Wartą powstała 22 października 2015r., a jej prezesem jest niezmiennie Arkadiusz Olczak. Jednostka będąca bezpośrednim wsparciem Państwowej Straży Pożarnej ma się czym pochwalić, bowiem niedawno została włączona do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego (KSRG).

Ze sprawozdania za rok ubiegły można się było dowiedzieć, że jednostka liczy 48 członków, w tym 47 zwyczajnych i 1 honorowego. W roku 2017 jednostka powiększyła swe grono się o 9 nowych członków natomiast 2 członków ubyło. Prezes OSP przybliżył słuchaczom działalność organizacyjną, prewencyjną i ratowniczą szkoleniową. Nasi druhowie uczestniczyli w 36 akcjach ratowniczych, w tym: w gaszeniu pożarów 22 razy, w likwidacji miejscowych zagrożeń 14 razy. By zwiększyć świadomość bezpieczeństwa przeciwpożarowego, prowadzili pogadanki z dziećmi i młodzieżą. Zabezpieczali imprezy lokalne i współpracowali z innymi organizacjami.

Jednostka pozyskała niezbędny do skutecznego działania sprzęt oraz wyposażenie jednostki. Pochwalić się też może gospodarnością, bowiem druhowie bardzo chętnie angażują się we wszelkie prace społeczne, porządkowo-remontowe i budowlane przy obiektach oraz sprzęcie.

Mówiąc o planach na bieżący rok, prezes Arkadiusz Olczak zapewnił, iż dołoży starań, by dla jednostki został zakupiony nowy samochód ratowniczo-gaśniczego. Wóz w znaczącym stopniu przyczyniłby się do podniesienia gotowości bojowej strażaków, a co za tym idzie zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców.

Gratulacje należą się druhom, którzy w minionym roku otrzymali odznakę "Strażak Wzorowy": Witoldowi Łakomskiemu, Radosławowi Olczakowi, Mateuszowi Tylowi, Mirosławowi Łukaskiemu oraz komendantowi  Robertowi Kropidłowskiemu, odznaczonemu Złotym Znakiem Związku OSP RP.

Prezes przyjął od Radnych podziękowania dla ochotników i życzenia realizacji założonego na bieżący rok celu. Radna Wanda Obiała zauważyła, że należy się szacunek członkom OSP, którzy działają społecznie i swój czas poświęcają na pomoc drugiemu człowiekowi.  Komisja Prawa i Porządku Publicznego wyraziła pozytywną opinię o informacji prezesa, a Rada przyjęła ją przez aklamację.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

x Zamknij reklamę