sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Minister Sawicki odwiedził Koło

Minister Sawicki odwiedził Koło

06-10-2010 08:42 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,979 | Komentarzy: 0
Minister Sawicki odwiedził Koło
Foto:
zacisze
W ostatnią niedzielę (3 października) minister rolnictwa i rozwoju wsi – Marek Sawicki uczestniczył w spotkaniu z kolskimi samorządowcami i rolnikami. Polityk przedstawił bieżącą sytuację polskiego rolnictwa oraz odpowiadał na liczne pytania.
Spotkanie odbyło się w godzinach porannych w gmachu Starostwa Powiatowego. Mimo wczesnej pory, sala szczelnie wypełniła się gośćmi. Gościa na początku powitali gospodarze – starosta Wieńczysław Oblizajek oraz członek zarządu powiatu – Czesław Marek. Starosta powiedział, że bardzo cieszy się z wizyty ministra w powiecie, bowiem tutejsi rolnicy są bardzo zainteresowani aktualnymi problemami w tym sektorze gospodarki.

Minister Marek Sawicki omówił sytuację w polskim rolnictwie. Mówił m.in.: „Zwracałem się do Komisji Europejskiej o to, aby nie windować cen pasz oraz by z zakupów interwencyjnych, jakie prowadziła w poprzedniej kampanii zbożowej – część sprzedać na rynku wewnętrznym , po to by ustabilizować cenę”. Dalej dodał: „W artykułach rolno-przemysłowych jesteśmy zdecydowanie na plusie. Warto tu wymienić polskie mleczarstwo, które już około jednej trzeciej swojej produkcji sprzedaje na rynki zewnętrzne.”

Polityk wspomniał także o swojej ostatniej wizycie w Rosji i spotkaniu z tamtejszą minister rolnictwa, z którą rozmawiał o zapasach zboża.

Jedno z pytań zadanych przez zgromadzonych na sali dotyczyło działalności spółek wodnych. Sawicki odpowiedział, że już w ubiegłym roku przeznaczył z budżetu ministerstwa 100 milionów złotych na zwiększenie pracy w ramach melioracji. Kolejne pytania dotyczył także m.in. handlu żywcem oraz cen sprzętu rolniczego.

Po zakończeniu spotkania w Kole, minister udał się do województwa łódzkiego, gdzie uczestniczy kampanii samorządowej Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Marcin Nowacki
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!