R E K L A M A
ren
R E K L A M A
skorpion
Wiadomości Miasto Koło

Czy Miasto i Gmina Koło się połączą? [ANKIETA]

18-04-2018 08:25 | Źródło: Redakcja e-kolo | Wyświetleń artykułu: 15,267 | Komentarzy: 41
Miasto i Gmina Koło jednym obszarem terytorialnym? Pismo z taką propozycją w zeszłym tygodniu wystosował do władz gminy Koło Przewodniczący Rady Miejskiej w Kole Artur Szafrański.
Czy Miasto i Gmina Koło się połączą? [ANKIETA]
Foto:e-kolo.pl
Miasto i Gmina Koło jednym obszarem terytorialnym? Pismo z taką propozycją w zeszłym tygodniu wystosował do władz gminy Koło Przewodniczący Rady Miejskiej w Kole Artur Szafrański.

Temat połączenia gminy miejskiej w wiejskiej Koło nie jest niczym nowym w opinii publicznej. Kilka lat temu burmistrz Drożdżewski oraz burmistrz Maciaszek wielokrotnie mówili o takiej możliwości jednak za każdym razem brakło odwagi i podjęcia jakichkolwiek kroków w tym kierunku.

W zeszłym tygodniu specjalne pismo w tej sprawie do władz Gminy Koło wystosował Przewodniczący Rady Miejskiej w Kole Pan Artur Szafrański ujmując w nim m.in. ciekawy watek dotyczący migracji mieszkańców naszego miasta Koła.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Kole, krótko również odniósł się nam do swojego pisma.

Drodzy Państwo widzimy jaki trend zaczyna panować w naszym kraju, a co więcej jest to rozwiązanie w przyszłości uważam nieuniknione. Wiele miast, a wzorem bez wątpienia może być tutaj Zielona Góra, podejmuje działania w temacie łączenia sąsiednich gmin lub też podejmuje działania związane z włączaniem okolicznych sołectw, wsi czy obszarów do miast w celu powiększenia ich terenów, przede wszystkim w celu większej szansy rozwojowej danego obszaru. Natomiast jeśli chodzi o moje pismo, no cóż z pewnością jest ono zaskoczeniem, głównie dla władz Gminy Koło, ale przede wszystkim jest ono grzecznościową formą zwrócenia się do władz Gminy Koło z prośbą o wyrażenie stanowiska dot. możliwości rozważenia połączenia naszych gmin. Bez wątpienia na rozwój obszaru kolskiego należy patrzeć w dłuższej perspektywie, a takie rozwiązanie jest niestety, uważam nieuniknione. Oczywiście istnieje również alternatywa poszerzenia granic miasta poprzez włączenie okolicznych miejscowości, jednak jest to już inne rozwiązanie aczkolwiek wysoce możliwe. – powiedział Przewodniczący Rady.

 

Jak wiemy na wczorajszej Sesji Rady Gminy radni zostali poinformowani o takim piśmie, czekamy więc na oficjalna odpowiedź ze strony władz gminy. A jak sprawę połączenia obu gmin widzą nasi czytelnicy? Czy nasze miasto powinno się powiększyć?

Udało nam się dotrzeć do treści tego pisma, które przedstawiamy Państwu poniżej.

Czy jesteś za połączeniem Gminy Koło i Miasta w całość?

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (41) Pokaż komentarze
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
tomek opas
R E K L A M A
optima
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
 1. Plan kolędy duszpasterskiej na kolejne dni [A...

  35,397   2   Miasto Koło
 2. Mieszkanka Koła zginęła na pasach w Koninie

  17,590   2   Wypadki
 3. 27 Finał WOŚP w Kole - pełny program

  13,178   3   Miasto Koło
 4. Uczniowie otrzymali odpowiedź listowną od Kró...

  12,822   0   Szkoły i Przedszkola
 5. Znamy ostateczny wynik zbiórki WOŚP w Kole! P...

  9,391   0   Miasto Koło
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
20 Sty.
17:00

MDK w Kole
Komedia Teatralna ŻONA DO ADOPCJI
24 Sty.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu