R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Gmina Kłodawa

"Kłodawa - moja mała ojczyzna"

18-04-2018 09:52 | Źródło: Szkoła Podstawowa nr 2 w Kłodawie | Wyświetleń artykułu: 3,234 | Komentarzy: 0

12 kwietnia 2018 roku odbyło się podsumowanie projektu realizowanego przez klasy 0 – III "Kłodawa – moja mała ojczyzna" w Szkole Podstawowej nr 2 w Kole. Tego dnia szkołę odwiedziło wielu zacnych gości. Obecni byli przedstawiciele Kuratorium Oświaty , delegatury w Koninie, władz samorządowych oraz powiatowych, ksiądz Proboszcz, przedstawiciele Stowarzyszenia "Sprawni inaczej" oraz dzieci z Przedszkola im. Jana Brzechwy w Kłodawie wraz z opiekunami.

Foto:
R E K L A M A

Projekt był kontynuacją trzech ubiegłych lat. W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie podróżowali po krajach europejskich. W 2015/2016 poznawali kontynenty. Różne regiony Polski zwiedzali w roku 2016/2017, a w 2017/2018 poznawali historię Kłodawy.

Zanim uczniowie podsumowali projekt, odbyli cykl wycieczek i spotkań z ciekawymi ludźmi. Zwiedzili Kopalnię Soli "Kłodawa" w Kłodawie, łącznie z Podziemną Trasą Turystyczną, Muzeum Karmelitów znajdujące się przy Kościele Parafialnym, zabytkowy kościół p.w. Św. Fabiana i Sebastiana, miejsca Pamięci Narodowej, cmentarz żydowski, bramę "Salve", Dom Kultury oraz Urząd Miasta i Gminy. W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi szkoła gościła p. Wojciecha Duszę- pasjonata lotnictwa, p. Jadwigę Tyksińską – przedstawiciela Rady Miejskiej oraz artystkę ludową, przedstawicieli Kopalni Soli.

Podsumowując projekt, uczniowie klasy IIIb i IIId, rozpoczęli od legendy powstania Kłodawy. Klasa IIIe przedstawiła nadanie praw miejskich w 1430 roku. Krótką historię Akademii Krakowskiej przybliżyli uczniowie klasy IIIa i IIIc. Nie sposób było nie wspomnieć o mniejszościach narodowych zamieszkujących przed wojną Kłodawę – Żydach i Romach. Młodzi aktorzy z klasy IIa i IIb pokazali jak żyli i bawili się dawni mieszkańcy, wykonując tańce charakterystyczne dla danych społeczności. Historię powstania największego zakładu pracy i jednocześnie patrona szkoły - Kopalni Soli "Kłodawa", przedstawili najmłodsi uczniowie z oddziału "0". Ostatnim punktem podsumowania była historia Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie, z którą zapoznali zgromadzonych uczniowie klasy Ia i Ib.

R E K L A M A

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze