× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Lekka mżawka 18.5
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

"Miś Uszatek i Wiosna" – spotkanie czytelnicze z uczniami LO

Autor: Przedszkole Miejskie nr 5 w Kole 18 Kwiecień 2018 przeczytasz w ok. 2 min.
©
(0) | Czytano:
3,339 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

12 kwietnia grupę IV 5 i 6 latków odwiedziła pani mgr Bożena Zduńczyk wraz ze swoją uczennicą Emilką, którą dobrze znali i polubili przedszkolacy z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Kole. Było to kolejne spotkanie, którego celem jest głośne czytanie bajek. Przedszkolacy bardzo chętnie uczestniczą w działaniach, które rozbudzają zainteresowania czytelnicze i zbliżają przygody bohaterów książek dla dzieci.

R E K L A M A
0
Czytano:
3,339 razy
Udostępnij

Tym razem uczennica kl. III G Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole Emilia Olszewska przybliżyła dzieciom wiosenne przygody patrona przedszkola Misia Uszatka. Starszacy kolejny raz przypomnieli sobie dobre zwyczaje wszystkim znanego misia z oklapniętym uszkiem. Z uwagą wysłuchali nowych opowiadań z książki Czesława Janczarskiego "Miś Uszatek". Wiosenne przygody misia wyjaśniły małym słuchaczom: dlaczego kukułka nie ma gniazda, dlaczego bocian ma długie nogi, co robił Biały Koziołek, z czego można zrobić pierniki dla Misia. Dzieci nazywały ptaki, które powracają wiosną z ciepłych krajów, odpowiadały na zadawane pytania dotyczące treści, opisywały wygląd i cechy bohaterów, odtwarzały ruchem scenki wczuwając się w określoną postać. Pięcio i sześciolatki z grupy IV wraz z nauczycielką p. E. Szacowną i p. Sylwią Kaźmierczak z uwagą wysłuchały kolejnych przygód Misia Uszatka i jego przyjaciół. To spotkanie przypomniało także dzieciom szczytne wartości patrona przedszkola Misia Uszatka, realizowane w ramach programu "Miś Uszatek Patron Naszego Przedszkola – program edukacji społeczno moralnej dla dzieci przedszkolnych". Wiosenne przygody Misia zachęciły słuchaczy do wnikliwej obserwacji budzącej się do życia przyrody i nowych zabaw z ciekawą książką. Na koniec dzieci podziękowały pani mgr Bożenie Zduńczyk za współpracę i przygotowanie kolejnej ciekawej książki do czytania. Emilce zaś życzyły sukcesów podczas zdawania egzaminów maturalnych i realizacji swoich dalszych planów edukacyjnych. Podziękowały także za wspólne głośne czytanie i tyle pozytywnych emocji, które im sprawiła.

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Wybory 2023
Lider listy Koalicji Obywatelskiej rozmawiał dziś z mieszkańcami Koła [WIDEO]
6 godziny temu 734

Lider listy Koalicji Obywatelskiej rozmawiał dziś z mieszkańcami Koła [WIDEO]

Gmina Koło
Gmina Koło z dotacją na żłobek z programu Maluch+
13 godziny temu 5,850 1

Gmina Koło z dotacją na żłobek z programu Maluch+

Gmina Babiak
Gmina Babiak: wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy
15 godziny temu 449

Gmina Babiak: wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy

Gmina Kościelec
Uroczyste otwarcie Gminnego Domu Kultury w Kościelcu
16 godziny temu 7,448 1

Uroczyste otwarcie Gminnego Domu Kultury w Kościelcu

Gmina Kłodawa
Festiwal FoodTracków w Kłodawie! 15 mobilnych restauracji z różnymi smakami
1 dzień temu 5,262

Festiwal FoodTracków w Kłodawie! 15 mobilnych restauracji z różnymi smakami

Wypadki
Zderzenie motocyklisty z osobówką. 24-latek przewieziony do szpitala
1 dzień temu 37,994 1

Zderzenie motocyklisty z osobówką. 24-latek przewieziony do szpitala

R E K L A M A