× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Lekkie opady śniegu -2.6
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

PP Juniorów Młodszych i Juniorów Starszych w Quatro-Korfball

Autor: Redakcja e-kolo 23 Kwiecień 2018 przeczytasz w ok. 2 min.
PP Juniorów Młodszych i Juniorów Starszych w Quatro-Korfball
© MKS Maratończyk
(0) | Czytano:
3,035 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

W minioną sobotę na kolskiej hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji został rozegrany turniej finałowy Pucharu Polski w Quatro-Korfballu (czteroosobowa odmiana korfballu) w kategorii juniorów młodszych (U16) oraz juniorów starszych (u19). W rozgrywkach wzięło udział dziesięć zespołów z Warszawy, Bydgoszczy, Konstancina, Słupii i Koła.

R E K L A M A
0
Czytano:
3,035 razy
Udostępnij

Świetny turniej rozegrali zawodnicy kolskiego Maratończyka, którzy wygrali turniej w obu kategoriach wiekowych. Na szczególne wyróżnienie  zasługują korfballiści pierwszego zespołu Maratończyka w kategorii juniorów młodszych, którzy wygrali wysoko wszystkie swoje spotkania. Kolski klub wystawił do turnieju w tej kategorii wiekowej trzy zespoły, dwa z nich stanowią bezpośrednie zaplecze klubu na przyszły sezon, w ich skład wchodzą bowiem uczniowie klas siódmych a więc trzynastolatkowie. Również z ich postawy na boisku zadowolony był trener Waldemar Pietrzak, tym bardziej, że zawodnicy drugiego zespołu po pięknej walce wywalczyli trzecie miejsce.

Skład Maratończyka I Koło: Martyna Klepczarek, Judyta Ferenc, Patrycja Klepczarek, Aleksandra Nowicka, Łukasz Kunicki, Klaudiusz Śniegowski, Hubert Szkudlarek.

Klasyfikacja końcowa juniorów młodszych

1. UKS Maratończyk Koło I
2. LUKS Olympic Słupia
3. UKS Maratończyk Koło II
4. UKS Czwórka Bydgoszcz
5. UKS Cirkus Konstancin
6. UKS Maratończyk Koło III
7. UKS Wesoła Szkoła Warszawa
 

W kategorii juniorów starszych Maratończyka Koło reprezentowały dwa zespoły. Tutaj najlepiej zaprezentowali się zawodnicy drugiego zespołu Maratończyka, którzy zajęli pierwsze miejsce w turnieju. Ich koleżanki i koledzy z pierwszego zespołu musieli zadowolić się trzecim miejscem.

Skład Maratończyka II Koło: Natalia Nowicka, Karolina Kawka, Martyna Klepczarek, Judyta Ferenc, Jan Nitecki, Konrad Urbański.

Klasyfikacja końcowa juniorów starszych

1. UKS Maratończyk Koło II
2. UKS Cirkus Konstancin
3. UKS Maratończyk Koło I   
4. AKK Warszawa     

Pierwszy zespół w kategorii juniorów młodszych potwierdził swoją supremację w tej kategorii wiekowej w Polsce i powiem nieskromnie, że nie było tutaj żadnego zaskoczenia. Jestem bardzo zadowolony  z gry zawodników dwóch pozostałych zespołów, są oni o dwa lata młodsi od swoich rywali z innych zespołów a pokazali, że mogą z nimi rywalizować jak równy z równym. Niewątpliwie jest to wynik ich ciężkiej pracy treningowej, część z nich jest uczniami pierwszej w Polsce klasy sportowej o profilu korfball, która od tego roku szkolnego funkcjonuje w Szkole podstawowej nr 2. Jeśli chodzi o juniorów starszych to nie ukrywam, że rywalizacja w turnieju finałowym była bardzo wyrównana, tym bardziej cieszymy się, że puchar Polski w tej kategorii wiekowej zostaje w Kole.

- Waldemar Pietrzak

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
Podobne tematy
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Gmina Kościelec
Twoje dziecko chciałoby być majsterkowiczem? Zwróć uwagę na te zajęcia
2 godziny temu 131

Twoje dziecko chciałoby być majsterkowiczem? Zwróć uwagę na te zajęcia

Miasto Koło
Pamiętaj! Nie wchodź na niesprawdzony lód, to może skończyć się tragicznie
2 godziny temu 109

Pamiętaj! Nie wchodź na niesprawdzony lód, to może skończyć się tragicznie

Miasto Koło
Szanujemy wodę ! Rusza Deszczówka 5.0!
10 godziny temu 1,719

Szanujemy wodę ! Rusza Deszczówka 5.0!

MS
Inne
Oddali hołd poległym na służbie policjantom [WIDEO]
10 godziny temu 3,214

Oddali hołd poległym na służbie policjantom [WIDEO]

Gmina Babiak
Gmina Babiak: ogłoszenie o przetargu ustnym na sprzedaż mienia ruchomego
12 godziny temu 1,665

Gmina Babiak: ogłoszenie o przetargu ustnym na sprzedaż mienia ruchomego

MS
Inne
Nowy radiowóz w codziennej służbie kolskiej policji
1 dzień temu 3,760

Nowy radiowóz w codziennej służbie kolskiej policji

R E K L A M A