(1)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Lekkie opady mroźnego deszczu -2.4
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Mieszkanka Koła wydała książkę. Premiera 30 kwietnia!

Autor: Redakcja e-kolo 26 Kwiecień 2018 przeczytasz w ok. 3 min.
Mieszkanka Koła wydała książkę. Premiera 30 kwietnia!
©
(1) | Czytano:
24,814 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Miasto Koło jak widać jest pełne utalentowanych osób, które na wielu polach próbują swoich sił, spełniając swoje marzenia. Wśród lokalnych pisarzy pojawiło się nowe nazwisko - Anika Stelmasik.

R E K L A M A
1
Czytano:
24,814 razy
Udostępnij

30 kwietnia br. na pólki sklepów i księgarni trafi najnowsze "dziecko" Pani Aniki, pt. "W cieniu paproci". O czym jest ta książka? 

Adam to artysta malarz, który z powodu kalectwa nie opuszcza swojego mieszkania-pracowni. Jedyną wartością, jaką wyznaje, jest sztuka, nic poza nią.

Pewnego dnia do jego mieszkania wkracza szalona nastolatka Niki, która pod pretekstem akcji organizowanej przez jej liceum zmienia żarówki, a jednocześnie wprowadza sporo zamieszania w życie Adama. I prowokuje zmiany, których on zupełnie się nie spodziewa…

Maria, dojrzała kobieta, mieszkająca ze swoją matką, przez całe dorosłe życie pielęgnowała pamięć po swojej młodzieńczej miłości do Jana. Po latach odkrywa tajemnicę zniknięcia Jana i postanawia zawalczyć o siebie.

I Adam, i Maria – widzący siebie czasem nawzajem w oknach kamienicy podczas długich, bezsennych nocy – borykają się z samotnością, która w nich wrosła, jak im się zdaje, już na zawsze.

Warto w tym miejscu przybliżyć naszym czytelnikom postać autorki a zarazem mieszkanki Koła. Na naszą prośbę opisała swoją przygodę z pisarstwem:

Pisałam praktycznie przez całe życie, zaczynając już jako nastolatka, tworzyłam opowieści i wiersze do szuflady. Rozpoczęłam pisanie wielu książek, których nigdy nie ukończyłam, brakowało mi zapału i wiary w siebie, więc moi bohaterowie nigdy wcześniej nie ujrzeli światła dziennego, jednak z książką „ W cieniu paproci” było inaczej. Główne postacie wręcz dopominały się o zaistnienie w świecie fikcji literackiej śniąc mi się po nocach. Ich zawiła historia wciągała mnie i sprawiała, że pisanie było czystą przyjemnością.

Z zawodu jestem projektantem wnętrz, wyobraźnia to moje narzędzie pracy, wykorzystałam ją do kreacji ciekawych osobowości moich bohaterów i ich losów. W książce stworzyłam postacie, borykające się ze swoimi lękami, obawami, samotnością i przekonaniem, że już nie da się nic więcej i nigdy, a jednak tak jak w realnym świecie los potrafi nas zaskoczyć. Nie ma barier, ani reguł, których nie da się złamać, zawsze jest czas na nowe, lepsze jutro.

Kiedy z czystym sumieniem mogłam napisać „The End„ na końcu powieści, postanowiłam spróbować zainteresować nią jakieś wydawnictwo.

Z ciekawości wysłałam tekst książki do kilku, kierowała mną naprawdę tylko ciekawość bo nie sądziłam, że w moim wieku można jeszcze liczyć na debiut. A jednak! Okazuje się, że nigdy nie jest za późno na realizację marzeń i książka pojawi się na półkach w księgarniach.

Od 30 kwietnia "W cieniu paproci" będzie można nabyć w internecie oraz w sieci sklepów Empik. Przedpremierowo pojawiła się już pierwsza recenzja, którą można przeczytać tutaj: http://www.ksiazkomiloscimoja.pl/2018/04/w-cieniu-paproci-anika-stelmasik.html .

Na naszym fanpagu niebawem zostanie zorganizowany konkurs, w którym do wygrania będzie egzemplarz książki wraz z podpisem autorki. 

Jeśli chcesz kupić książkę - zapraszamy pod adres: http://www.empik.com/w-cieniu-paproci-stelmasik-anita,p1186854289,ksiazka-p

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (1)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Wipla · 27 Kwiecień 2018
Boże jaki sukces!
Gmina Kościelec
Twoje dziecko chciałoby być majsterkowiczem? Zwróć uwagę na te zajęcia
1 godzinę temu 106

Twoje dziecko chciałoby być majsterkowiczem? Zwróć uwagę na te zajęcia

Miasto Koło
Pamiętaj! Nie wchodź na niesprawdzony lód, to może skończyć się tragicznie
2 godziny temu 94

Pamiętaj! Nie wchodź na niesprawdzony lód, to może skończyć się tragicznie

Miasto Koło
Szanujemy wodę ! Rusza Deszczówka 5.0!
9 godziny temu 1,697

Szanujemy wodę ! Rusza Deszczówka 5.0!

MS
Inne
Oddali hołd poległym na służbie policjantom [WIDEO]
9 godziny temu 3,195

Oddali hołd poległym na służbie policjantom [WIDEO]

Gmina Babiak
Gmina Babiak: ogłoszenie o przetargu ustnym na sprzedaż mienia ruchomego
11 godziny temu 1,634

Gmina Babiak: ogłoszenie o przetargu ustnym na sprzedaż mienia ruchomego

MS
Inne
Nowy radiowóz w codziennej służbie kolskiej policji
1 dzień temu 3,756

Nowy radiowóz w codziennej służbie kolskiej policji

R E K L A M A