R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Zatrzymania

CBA zatrzymało dyrektora ZWiK w Kłodawie! Utrudniał śledztwo

27-04-2018 15:45 | Źródło: Piotr Kaczorek, CBA | Wyświetleń artykułu: 25,502 | Komentarzy: 4

Delegatura CBA w Poznaniu, na podstawie zgromadzonych materiałów własnych, prowadzi śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych przez dyrektora i pracowników Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Kłodawie, oraz działania na szkodę interesu publicznego i prywatnego. Śledztwo nadzorem objęła Prokuratura Okręgowa w Koninie.
Foto:archiwum e-kolo.pl
R E K L A M A

Ustalenia CBA wskazują, że dyrektor Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Kłodawie brał dla siebie pieniądze za wykonanie przyłączy wodno-kanalizacyjnych do domów prywatnych. Proceder ten prowadził  wykorzystując zajmowane stanowisko i wiedzę o osobach ubiegających się o wykonanie przyłączy wodno-kanalizacyjnych. Prace przyłaczeniowe wykonywane były przy wykorzystaniu sprzętu i pracowników kierowanego przez niego ZWiK. Nie wystawiano przy tym faktur bądź też wydawano je na firmę zarejestrowaną na jego żonę. W toku śledztwa ustalono do tej pory blisko 70 osób pokrzywdzonych,  od których żądał od 1000 do ponad 10 000 zł, za wykonanie przyłączy do ich posesji.

Realizujący sprawę agenci CBA z Poznania zatrzymali  dyrektora oraz dwóch pracowników Zakładu Kanalizacji i Wodociągów w Kłodawie. Zatrzymani usłyszeli zarzuty w prokuraturze w Koninie

Funkcjonariusze CBA ustalili także, że już w toku samego śledztwa dyrektor ZWiK utrudniał czynności prowadzone przez CBA, nakłaniając świadków do składania fałszywych zeznań.

Prokurator podejmie decyzję  co do dalszego toku postępowania i środków zapobiegawczych.

 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (4) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA