sim

Wiadomości Gmina Kłodawa Gminne Obchody Święta Strażaka w Kłodawie

Gminne Obchody Święta Strażaka w Kłodawie

24 dni temu | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 8,561 | Komentarzy: 3
Gminne Obchody Święta Strażaka w Kłodawie
Foto:e-kolo.pl
zacisze
Społeczność Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłodawie to kilkuset druhów aktywnych i tych, którzy już zakończyli służbę. Szczególnie aktywna i zaangażowana w życie jednostki jest tzw. młodzieżówka, która pod przewodnictwem Tomasza Barańskiego pomaga na wielu płaszczyznach mieszkańcom Gminy.

3 maja w Kłodawie zorganizowano Gminne Obchody Święta Strażaka. Uroczystości podzielono na kilka części: przemarsz od Domu Górnika do Kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kłodawie, gdzie proboszcz parafii złożył intencję strażaków do patronki kościoła. 

Tuż po nabożeństwie dokonano oficjalnego przekazania nowego wozu strażackiego, który otrzymał imię "Jurek" od imienia byłego, wieloletniego prezesa jednostki OSP - Jerzego Rutkowskiego. Przekazania na ręce Tomasza Barańskiego dokonała pełniąca obowiązku Burmistrza Kłodawy - Dorota Galus, która jednocześnie została matką chrzestną wozu. Ojcem chrzestnym został proboszcz parafii, ks.prałat Jerzy Dylewski. 

Po uroczystym przecięciu wstęgi oraz pobłogosławieniu wozu przez proboszcza - przemarszem uczestnicy przenieśli się pod budynek remizy OSP. Tam wręczono odznaczenia dla strażaków oraz osób szczególnie zasłużonych dla społeczności druhów. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku

Biały Fortepian news
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (3)
Dacv 24 dni temu
Dali Ci co w remizie ? Ile zarobiłeś ?
| Zgłoś do usunięcia
Mieszkaniec 24 dni temu
Wspaniale, że redakcja chociaż wspomniała o Druhach z sąsiedniej gminy Chodów, którzy również dziś obchodzili swoje święto... Żenada..
| Zgłoś do usunięcia
ehh 24 dni temu
z tego co widze, to sa obchody w Kłodawie, wiec co ma do tego Chodów? zaprosili w ogóle redakcje?