R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Biblioteka

Wojciech Jagielski w Kole

09-05-2018 12:32 | Źródło: PiMBP w Kole | Wyświetleń artykułu: 3,674 | Komentarzy: 0

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole gościła Wojciecha Jagielskiego, dziennikarza, reportera, prozaika. Moderatorem spotkania, które odbyło się 8 maja br. była Pani Katarzyna Janiszewska.
Foto:PiMBP w Kole | Spotkanie z Wojciechem Jagielskim w PiMBP w Kole
R E K L A M A

Wojciech Jagielski, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1986-1991 pracował w Polskiej Agencji Prasowej, następnie „Gazecie Wyborczej". Z dziennikiem związany był do 2012 r., po czym powrócił do PAP. Od 2017 r. członek redakcji "Tygodnika Powszechnego". Współpracuje z BBC i "Le Mode". Zajmuje się problematyką Afryki, Azji Środkowej, Kaukazu i Zakaukazia. Był obserwatorem konfliktów zbrojnych w Afganistanie, Tadżykistanie, Czeczenii, Gruzji. Wśród jego publikacji znajdują się m.in.: "Dobre miejsce do umierania", "Modlitwa o deszcz", "Wieże z kamienia", "Nocni wędrowcy", "Wypalanie traw", "Trębacz z Tembisy", "Wszystkie wojny Lary". Wojciecha Jagielskiego odznaczono w 2014 r. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a w 2009 Odznaką Honorową "Bene Merito". Otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia m.in.: Nagrodę SDP (1996), Nagrodę im. Pruszyńskich (1996), Nagrodę Warszawskiej Premiery Literackiej (2002), Nagrodę im. Dariusza Fikusa (2002), Nagrodę im. księdza Józefa Tischnera (2003), Nagrodę Bursztynowego Motyla im. Arkadego Fiedlera (2003), nominację do Nagrody Literackiej Nike (2003) za książkę "Modlitwa o deszcz", tytuł książki września Warszawskiej Premiery Literackiej 2004 za "Wieże z kamienia", Studencką Nagrodę Dziennikarską MediaTory (2008), finał Nagrody Literackiej Nike (2010) za książkę "Nocni wędrowcy", nominację w III edycji Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej (2015) w kategorii „najlepsza książka” za książkę "Wszystkie wojny Lary", nominację do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego 2015 za Reportaż Literacki za książkę "Wszystkie wojny Lary".

 

R E K L A M A

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA