R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Kino

Film Bartosza Nowackiego w programie festiwalu w Nowym Yorku

16-05-2018 16:37 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 7,596 | Komentarzy: 2

Film „Na drodze” w reżyserii Bartosza Nowackiego dostał się na kolejny festiwal, tym razem w Nowym Jorku. New York Polish Film Festival jest największym na wschodnim wybrzeżu USA dorocznym wydarzeniem kulturalnym promującym i prezentującym polską sztukę filmową a także integrującym środowisko polskich twórców ze środowiskiem twórców amerykańskich.

R E K L A M A

Honorowym patronatem obejmował wszystkie edycje festiwalu Andrzej Wajda aż do swojej śmierci a w ubiegłym roku festiwal otwierał Martin Scorsese. Jak co roku jurorzy przyznają nagrodę im. Krzysztofa Kieślowskiego. 

XIV Nowojorski Festiwal Filmów Polskich w tym roku zaprezentuje siedem nowojorskich premier polskich reżyserów. Są to m.in. “Gwiazdy” (reż. Jan Kidawa-Błoński), "Ach śpij kochanie” (reż. Krzysztof Lang), “Plan B” (reż. Kinga Dębska), “Amok” (reż. Kasia Adamik) czy “Najlepszy" (reż. Łukasz Palkowski), który zdobył nagrodę publiczności na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Zaprezentowany zostanie także film Agnieszki Holland i Kasi Adamik “Pokot”, który był polskim kandydatem do Oscara.

Festiwal zawsze stara się promować młode polskie talenty. W tegorocznej edycji zostaną pokazane dwa krótkometrażowe filmy młodych Polaków. Dokument Beaty Calińskiej, która przylatuje na tą okazję z Los Angeles oraz fabułę krótkometrażową Bartosza Nowackiego, który na festiwal dotrze z Polski.

Otwarcie festiwalu odbędzie się 2 maja w nowojorskim Directors Guild of America Theater - jest to sala kinowa Gildii Reżyserów Amerykańskich. W branży rozrywkowej jest rozpoznawalna jako jedno z najbardziej prestiżowych miejsc pokazów, przyjęć i premier filmów w Stanach Zjednoczonych. Festiwal odbędzie się w dniach 2 - 6 maja. 

Film „Na drodze” powstał w koprodukcji z firmą STERN PICTURES oraz Funduszem Regionalnym Poznan Film Commission. Producentem wiodącym jest firma ALISTAN. Wsparcie promocyjne objęło również miasto KOŁO. 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2) Pokaż komentarze