sim
DUKAT
Wiadomości Kino Film Bartosza Nowackiego w programie festiwalu w Nowym Yorku

Film Bartosza Nowackiego w programie festiwalu w Nowym Yorku

12 dni temu | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 5,352 | Komentarzy: 2
Film Bartosza Nowackiego w programie festiwalu w Nowym Yorku
zacisze
Film „Na drodze” w reżyserii Bartosza Nowackiego dostał się na kolejny festiwal, tym razem w Nowym Jorku. New York Polish Film Festival jest największym na wschodnim wybrzeżu USA dorocznym wydarzeniem kulturalnym promującym i prezentującym polską sztukę filmową a także integrującym środowisko polskich twórców ze środowiskiem twórców amerykańskich.

Honorowym patronatem obejmował wszystkie edycje festiwalu Andrzej Wajda aż do swojej śmierci a w ubiegłym roku festiwal otwierał Martin Scorsese. Jak co roku jurorzy przyznają nagrodę im. Krzysztofa Kieślowskiego. 

XIV Nowojorski Festiwal Filmów Polskich w tym roku zaprezentuje siedem nowojorskich premier polskich reżyserów. Są to m.in. “Gwiazdy” (reż. Jan Kidawa-Błoński), "Ach śpij kochanie” (reż. Krzysztof Lang), “Plan B” (reż. Kinga Dębska), “Amok” (reż. Kasia Adamik) czy “Najlepszy" (reż. Łukasz Palkowski), który zdobył nagrodę publiczności na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Zaprezentowany zostanie także film Agnieszki Holland i Kasi Adamik “Pokot”, który był polskim kandydatem do Oscara.

Festiwal zawsze stara się promować młode polskie talenty. W tegorocznej edycji zostaną pokazane dwa krótkometrażowe filmy młodych Polaków. Dokument Beaty Calińskiej, która przylatuje na tą okazję z Los Angeles oraz fabułę krótkometrażową Bartosza Nowackiego, który na festiwal dotrze z Polski.

Otwarcie festiwalu odbędzie się 2 maja w nowojorskim Directors Guild of America Theater - jest to sala kinowa Gildii Reżyserów Amerykańskich. W branży rozrywkowej jest rozpoznawalna jako jedno z najbardziej prestiżowych miejsc pokazów, przyjęć i premier filmów w Stanach Zjednoczonych. Festiwal odbędzie się w dniach 2 - 6 maja. 

Film „Na drodze” powstał w koprodukcji z firmą STERN PICTURES oraz Funduszem Regionalnym Poznan Film Commission. Producentem wiodącym jest firma ALISTAN. Wsparcie promocyjne objęło również miasto KOŁO. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku Biały Fortepian news
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2)
Gość 10 dni temu
Mądrym być to wielka sztuka .Ale dobrym - jeszcze większa i takiego go znam.Życzę dalszych sukcesów i kolejnych filmów:):):)
| Zgłoś do usunięcia
ana 10 dni temu
Wielkie, wielkie gratulacje,życzymy dalszych sukcesów.Koło jest z pana dumne!
| Zgłoś do usunięcia